Kazimiernikejszyn 2022. T.Love, Ørganek, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow. Lista wykonawców

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Pexels Kazimiernikejszyn 2022. T.Love, Ørganek, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow. Lista wykonawców

Kazimiernikejszyn 2022. T.Love, Ørganek, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow, Zalewski. Lista wykonawców

2022-07-12 8:37

Kazimiernikejszyn 2022 od 13 do 17 lipca. Festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym odkrywa kolejne karty i ogłasza wykonawców. Kto wystąpi na scenie w kamieniołomach? T.Love, Ørganek, Zalewski, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow, ale też np. Mrozu czy Majka Jeżowska. Znamy już pełni line-up Kazimiernikejszyn 2022.

Kazimiernikejszyn już na dobre wpisał się w wakacyjny klimat Kazimierza Dolnego i na mapę wakacyjnych festiwali muzycznych, które warto odwiedzić. Kogo zobaczymy i usłyszymy w tym toku na scenie w kamieniołomach? Poniżej pełny line-up festiwalu (aktualny na 8.07.2022 r.) Tegoroczna edycja imprezy potrwa od 13 do 17 lipca, a koncerty – jak zwykle – wypełnią głównie trzy środkowe dni festiwalu.

Kazimiernikejszyn 2022. Kto wystąpi? Lista wykonawców

 • Mery Spolsky (czwartek, 14.07)
 • Ania Rusowicz (czwartek, 14.07)
 • Mrozu (czwartek, 14.07)
 • Krzysztof Zalewski (czwartek, 14.07)
 • Majka Jeżowska(piątek, 15.07)
 • Rat Kru (piątek, 15.07)
 • Ørganek (piątek, 15.07)
 • T.LOVE (piątek, 15.07)
 • ShataQS (sobota, 16.07)
 • Daria Zawiałow (sobota, 16.07)
 • Ralph Kaminski (sobota, 16.07)
 • L.U.C. & Rebel Babel

Główne koncerty odbywają się w Kamieniołomach, ale te mniejsze powracają na kazimierski rynek. Tam wystąpi m.in. kontrowersyjny Paprodziad z mniej kontrowersyjnym Gooralem.

Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?

Kazimiernikejszyn 2022 bez Paprodziada na scenie? Kontrowersje

Kazimiernikejszyn to festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym, którego jednym ze współtwórców i organizatorów jest od początku Włodek „Paprodziad” Dembowski, który ostatnio „zasłynął” też dziwnymi poglądami na temat wojny w Ukrainie. Zobacz: Łąki Łan bez wokalisty. Wszystko przez wojnę na Ukrainie. Nie do wiary, co mówił o niej Paprodziad

Wcześniej wokalista wygłaszał kontrowersyjne poglądy o pandemii COVID-19. To jednak jego zdanie na temat inwazji na Ukrainę zbulwersowały wiele osób. Do tego stopnia, że od Paprodziada i jego poglądów zdystansowały się jego własne zespoły: Łąki Łan czy Dziady Kazimierskie. Oba rokrocznie gościły na scenie Kazimiernikejszyn. W tym roku już wiemy, że będzie inaczej, bo ich muzycy nie chcą występować z Paprodziadem i nie zgadzają się z jego poglądami.

Czy to oznacza Kazimiernikejszyn bez Paprodziada? Organizatorzy w mediach społecznościowych zapewniają, że chodź np. Łąki Łan nie wystąpi to Dembowski nadal będzie przechadzał się wśród festiwalowiczów (zapewne, jak zwykle, boso), a chętnych zaprosi na swoje Paprowędrówki po wąwozach Kazimierza Dolnego. Wiemy też, że wystąpi (m.in. razem z Gooralem oraz z Dziadowską Orkiestrą), choć nieco na uboczu, z dala od głównej sceny. Ot, taki salomonowy werdykt twórców Kazimiernikejszyn. Kontrowersyjny Włodek będzie, ale mniej widoczny.

Sonda
Jak często jeździsz na festiwale?