Janów Lubelski. Przekręt na sztabkę złota. Stracił pieniądze

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Christian_DuB Janów Lubelski. Przekręt na sztabkę złota. Stracił pieniądze

Janów Lubelski. Przekręt na sztabkę złota. Stracił pieniądze

2021-08-24 14:53

Lubelskie. 46-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski stracił pieniądze, bo uwierzył oszustom. Zaczęło się od tego, że chciał pomóc – z dobroci serca. Obcej kobiecie przelał 100 dolarów, bo miała być w trudnej sytuacji. Później postanowiła się odwdzięczyć, a mieszkaniec Lubelszczyzny połknął przynętę… Oto przekręt na sztabkę złota – kolejna metoda oszustów.

Na ponad 9 tys. zł został oszukany 46-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski (woj. lubelskie). Miał otrzymać sztabkę złota od mieszkanki Ugandy w podzięce za otrzymaną pomoc. Pieniądze wysłał na pokrycie kosztów przesyłki – podaje Polska Agencja Prasowa. A policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Asp. sztab. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim przekazała, że 46-latek nawiązał kontakt z mieszkanką Ugandy, następnie kobieta poprosiła o pomoc i przesłanie 100 dolarów, ponieważ była w trudnej sytuacji. Kiedy mężczyzna wpłacił żądaną kwotę, ona zaproponowała, że w zamian za to prześle mu złoto, które otrzymała w darowiźnie.

Zobacz też: Wólka Tarnowska: Zginął pod kołami samochodu. Makabryczny wypadek

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Nie wykluczam zagrożenia masową emigracją

– Jednak wysłanie sztabki złota wiązało się z kosztami, które mężczyzna pokrywał, przesyłając pieniądze na podany numer konta. Jak się okazało, obiecana sztabka złota nie dotarła, a 46-latek stracił łącznie ponad 9 tysięcy złotych – podała Łazur, cytowana przez PAP. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi ze względu na to, że metody oszustów przybierają różne formy. W takich sytuacjach nie należy wpłacać żadnych pieniędzy na wskazane konta. – Tak naprawdę nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie i z kim prowadzimy korespondencje. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas od utraty oszczędności życia – dodała Łazur.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa?