2 - latka siedziała na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze. Matka w tym czasie spała

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Harald_Landsrath 2 - latka siedziała na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze. Matka w tym czasie spała

Ich dziecko nie mogło oddychać. Dramatyczna akcja ratunkowa

2021-10-13 8:36

Zatrzymali samochód przy radiowozie, z auta wybiegła przerażona kobieta, prosząc o pomoc! Jej córka nie mogła oddychać. Dramatyczna akcja ratunkowa policjantów w gminie Nielisz na Zamojszczyźnie. Mundurowi ruszyli na pomoc i uratowali życie 13-miesięcznej dziewczynki. Jej rodzice byli bezradni – ich dziecko nie mogło oddychać.

Ich dziecko nie mogło oddychać. Policjanci uratowali życie 13-miesięcznej dziewczynki. W jednej chwili dokonali czegoś niezwykłego. To mogła być najważniejsza interwencja w czasie ich służby. Policjant udzielił pierwszej pomocy 13-miesięcznemu dziecku, które zakrztusiło się jedzeniem – informuje zamojska policja. Zdrowiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo. A wszystko wydarzyło się w poniedziałek wieczorem, gdy do policjantów patrolujących teren gminy Nielisz (woj. lubelskie) zgłosili się rodzice z 13-miesięcznym dzieckiem, które się zakrztusiło i nie oddychało – informuje Polska Agencja Prasowa.

Zobacz też: Potrącił policjanta, staranował radiowóz. Ścigali go od soboty!

Express Biedrzyckiej - Marcin Przydacz: Trzeba myśleć o tym, co po stanie wyjątkowym

Do radiowozu podjechał samochód osobowy. Z samochodu wybiegła kobieta z krzykiem, że jej dziecko przestało oddychać. Sierżant sztabowy Robert Modzelewski podbiegł do tego samochodu, z rąk ojca wziął dziewczynkę, przewiesił sobie przez ramię i oklepując plecki, spowodował, że dziecko z powrotem zaczęło oddychać – relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, cytowana przez PAP.

Jak poinformowała policjantka, po przywróceniu oddechu dziewczynce, funkcjonariusze okryli ją kurtką i wspólnie z rodzicami poczekali na pogotowie. Karetka zabrała dziecko do szpitala. Według aktualnych ustaleń policji dziecko jest zdrowe.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?