Horror na obwodnicy Lublina. Osiem osób rannych. Kierowca uciekł

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Horror na obwodnicy Lublina. Osiem osób rannych. Kierowca uciekł

Dramat na obwodnicy Lublina. Kierowca-uciekinier odnaleziony [AKTUALIZACJA]

2021-09-08 9:29

Dramat na obwodnicy Lublina w nocy z poniedziałku na wtorek. Wiele osób jest rannych. Pasażerski bus zderzył się z ciężarówką. Osiem osób jadących tym pierwszym trafiło do szpitali, a kierowca tego drugiego… odjechał, uciekając z miejsca wypadku. Co tam się stało? Kierowca-uciekinier został odnaleziony!

AKTUALIZACJA, 8 września. Kierowca-uciekinier odnaleziony

Po zderzeniu pasażerskiego busa i ciężarówki rannych zostało osiem osób (pasażerowie i kierowca busa), a mężczyzna siedzący za kierownicą ciągnika siodłowego z naczepą… odjechał, uciekając z miejsca zdarzenia. Jak podaje Radio ESKA Lublin – został już odnaleziony. Uszkodzoną ciężarówkę zauważył strażak po służbie. Kierowca TIR-a tłumaczył policji, że odjechał, bo… myślał, że kierowca busa zrobił to samo. Mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku i zachowania kierowcy-uciekiniera.

Wcześniej informowaliśmy:

Dramatyczny wypadek na obwodnicy Lublina. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło tam do zderzenia pasażerskiego busa i samochodu ciężarowego. Służby zostały zaalarmowane po godz. 4.00 nad ranem. Przez wiele godzin część trasy na wysokości Jakubowic Konińskich była zablokowana. Dramat rozegrał się na S12 okalającej Lublin – między węzłami Lublin Rudnik i Lublin Czechów. Wstępne ustalenia wskazują na to, że doszło do najechania na siebie dwóch pojazdów na nitce w kierunku Warszawy. Zderzyły się tam ze sobą: pasażerki bus i ciągnik siodłowy. Pasażerowie i kierowca tego pierwszego trafili do szpitali, a siedzący za kierownicą ciężarówki… odjechał, uciekając z miejsca zdarzenia. Szuka go policja. Jak i dlaczego doszło do wypadku? Szczegóły stara się ustalić policja. Nietrudno sobie wyobrazić, że bilans tego wypadku mógł być znacznie bardziej tragiczny.

Zobacz też: Horror w Tarnawie Małej. 49-latek zginął, żona i syn przeżyli

Więcej informacji na temat nocnego wypadku na obwodnicy Lublina już wkrótce.

Express Biedrzyckiej - Hanna Gill-Piątek: Sytuacja wymknęła się rządowi spod kontroli

Utrudnienia na obwodnicy Lublina w stronę Warszawy trwały kilka godzin. W tym momencie ruch odbywa się już bez problemów. Niezmiennie jednak służby apelują o rozsądek, rozwagę i ostrożność na drogach. Zwłaszcza na progu jesieni, gdy warunki na trasach będą zmieniać się jak w kalejdoskopie i często będą niekorzystne. Uważajcie na siebie!

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?