Fala siarczystego MROZU, a potem nadejdzie jeszcze TO!   Pogodowy armagedon na Lubelszczyźnie

i

Autor: 12019 / Pixabay.com Fala siarczystego MROZU, a potem nadejdzie jeszcze TO! Pogodowy armagedon na Lubelszczyźnie

Fala siarczystego MROZU, a potem nadejdzie jeszcze TO! Pogodowy armagedon na Lubelszczyźnie

2021-02-12 10:12

Zima nie odpuszcza. IMGW-PIB wydał aż dwa ostrzeżenia dla województwa lubelskiego! Pierwsze z nich dotyczy silnego mrozu, a drugie dotyczy zamieci śnieżnych. Ostrzeżeniami pierwszego stopnia objęty jest cały region! Zobaczcie szczegóły.

Zima nie odpuszcza na Lubelszczyźnie. Ostrzeżenia IMGW-PIB

Pogodowy armagedon niemal w całej Polsce! Zima nie odpuszcza również w województwie lubelskim. Synoptycy IMGW-PIB wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego przed silnym mrozem, które obowiązuje do godz. 11.00 w piątek 12 lutego.

Czytaj też: Lublin. 65-latka dała się nabrać oszustom. Zaciągneła dla nich KREDYT na ogromną kwotę

- Temperatura minimalna zanotowana dzisiejszej nocy: Jarczew (powiat łukowski) -15,3°C, Wysokie (powiat lubelski) -15°C, Lublin-Radawiec oraz Bezek (powiat chełmski) -14,8°C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -12°C do -9°C. - informuje IMGW-PIB.

Niestety, to nie jedyne ostrzeżenie! Okazuje się, że po siarczystych mrozach przyjdą zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 8.00 w piątek 12 lutego do godz. 8.00 w sobotę 13 lutego. To ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli żółty alert.

- Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 55 km/h oraz okresami opady śniegu. - czytamy na stronie IMGW-PIB.

Zasypane chodniki i drogi. Taka jest zima w Rzeszowie