Egzamin zawodowy - przykładowy arkusz

i

Autor: materiał CKE Takie zadania były na egzaminie zawodowym w arkuszu CKE w poprzednich latach.

Egzamin zawodowy: przecieki. "Podlasie, nie rób nam tego!" Co będzie na egzaminie zawodowym? Te zadania są jawne!

2022-06-01 15:56

1 czerwca rozpoczął się egzamin zawodowy w Formule 2019. Na początek zdający zmierzyli się z pierwszymi egzaminami z części praktycznej z wybranych kwalifikacji. W dniach 2-7 czerwca 2022 przeprowadzone zostaną z kolei egzaminy z części pisemnej. Jak przed wszystkimi ważnymi egzaminami, tak i tym razem, zdający szukają w internecie informacji o przeciekach. Twitter pełen jest wpisów skierowanych do Podlasia, które zasłynęło już z bycia źródłem przecieków przed maturą. Czy tak będzie i przed egzaminem zawodowym 2022 w czerwcu?

Egzamin zawodowy: przecieki

Prośby o przecieki z Podlasia na Twitterze pojawiają się przed wszystkimi ważnymi egzaminami. Nie inaczej jest w trakcie trwania egzaminu zawodowego. 1 czerwca 2022 ruszył egzamin zawodowy w formule 2019, a Twittera zalała fala wpisów z prośbami, a czasami nawet i modlitwami, o przecieki. - Podlasie, nie rób nam tego! - piszą uczniowie szukający przecieków. Przed częścią pisemną, która rozpocznie się 2 czerwca, zdający usilnie szukają odpowiedzi na pytanie: co będzie na egzaminie. Nie mamy dla nich dobrych wieści dla osób podchodzących do egzaminu w Formule 2019: komunikat CKE w tej sprawie jest jasny. - Zadania egzaminacyjne w bazie zadań egzaminacyjnych oraz algorytm, według którego są wybierane, nie są podawane do publicznej wiadomości - informuje CKE. Jawne będą tylko niektóre zadania z części praktycznej. Można je sprawdzić tutaj: Egzamin zawodowy. CKE ujawnia: to będzie na egzaminie zawodowym 2022 w czerwcu. Znamy treść ponad 80 zadań!

CKE publikuje odpowiedzi z egzaminu zawodowego jedynie w Formule 2012 i 2017 - zeszłoroczne klucze odpowiedzi znajdziesz w galerii poniżej.

Egzamin zawodowy 2022: co będzie w części pisemnej?

Jest jednak sposób, by choć częściowo dowiedzieć się, co będzie w części pisemnej egzaminu zawodowego i poznać odpowiedzi. I nie są to przecieki z Podlasia na Twitterze! Egzamin zawodowy w Formule 2019 odbywa się w formie elektronicznej, na komputerach. Zdający zostali podzieleni na grupy, a egzamin - rozłożony w czasie w dniach 2-7 czerwca. Pytania, jakie znajdą się w części pisemnej egzaminu zawodowego pochodzą z bazy CKE. Jak informuje CKE, "zadania egzaminacyjne są wybierane dla każdego zdającego indywidualnie, losowo z bazy zadań egzaminacyjnych prowadzonej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, według algorytmu ustalonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną". Baza pytań nie jest jawna, ale fakt, że są one wybierane losowo oznacza, że mogą się powtarzać. To dobra wiadomość dla osób, które podchodzą do części pisemnej jak najpóźniej - mogą śledzić relacje innych zdających i podpytywać znajomych, jakie pytania pojawiły im się podczas egzaminu zawodowego.

Przeczytaj koniecznie: Wyniki egzaminu zawodowego 2022. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki CKE i jak odebrać świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie?

Sonda
Boisz się, że nie zdasz egzaminu zawodowego?