Dzień Dziecka w Lublinie. Muzyczny trolejbus i inne atrakcje. Co w Lublinie 1 czerwca?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: PixabayBob_Dmyt Dzień Dziecka w Lublinie. Muzyczny trolejbus i inne atrakcje. Co w Lublinie 1 czerwca?

Dzień Dziecka w Lublinie. Muzyczny trolejbus i inne atrakcje. Co w Lublinie 1 czerwca?

2022-05-31 10:07

Co ciekawego, kolorowego i nietypowego wydarzy się w Lublinie w środę, 1 czerwca? Przypominamy, że to Dzień Dziecka! Atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie. Na ulice Lublina wyjedzie muzyczny trolejbus z prezentami, specjalne komunikaty na Dzień Dziecka pojawią się też w innych autobusach. Kina, teatry, a nawet galerie handlowe, też zapraszają do wspólnej zabawy.

Dzień Dziecka w Lublinie. Co robić 1 czerwca? Przedstawiamy kilka pomysłów i przegląd organizowanych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie, a w środę (1.06) w Lublinie wydarzą się rzeczy bardzo nietypowe.

Dzień Dziecka w Lublinie: Muzyczny trolejbus i komunikaty w autobusach

Dzień Dziecka z komunikacją miejską w Lublinie. W środę (1.06) na ulice miasta wyjedzie… muzyczny trolejbus z prezentami. Będzie kursował kilka razy na trasie linii nr 150. W środku zabrzmi autorska muzyka dla najmłodszych, będą kolorowe balony i prezenty.

– Nasi pracownicy w godz. 8.00-16.00 będą rozdawać dzieciom drobne upominki przygotowane przez ZTM w Lublinie i Miasto Lublin, a także i ilustrowane książeczki, dbające o wszechstronny rozwój dziecka, przekazane na ten cel przez Pomelody – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Życzenia na Dzień Dziecka w autobusach i trolejbusach – w trzech językach

W Dzień Dziecka, 1 czerwca pasażerowie komunikacji miejskiej w Lublinie będą mogli usłyszeć w autobusach i trolejbusach zapowiedzi głosowe z życzeniami na Dzień Dziecka. Jest to wynik współpracy z Radą Studentów Lublina. Przygotowali oni dla najmłodszych mieszkańców – komunikaty z pozytywnym przekazem z okazji ich święta. Zapowiedzi będą emitowane na wybranych przystankach komunikacji miejskiej i są przygotowane w trzech językach: ukraińskim, angielskim i oczywiście polskim – zapowiada ZTM.

Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu

Atrakcje na Dzień Dziecka 2022 w Lublinie

Część atrakcji – pikników czy festynów – na Dzień Dziecka w Lublinie odbyła się już w weekend. Z kolei w ten najbliższy – jeszcze więcej wydarzeń za sprawą Nocy Kultury. Nie oznacza to jednak, że w środę, 1 czerwca, dzieci będą się nudzić. Do wspólnej zabawy zapraszają kina i teatry – ich repertuar tego dnia jest skrojony pod młodych widzów.

Zobacz też: Opole Lubelskie. Wkurzył nastolatka i przez to pójdzie siedzieć. Szokujący obrót spraw

Atrakcje dla najmłodszych przygotowują też galerie handlowe. W Olimpie Dzień Dziecka na sportowo (od godz. 14.00 do 18.00). Z kolei w Plazie (od 10.00 do 20.00) stanie… Indiańska Wioska. W jednym i w drugim przypadku doskonale bawić będą się nie tylko dzieci, ale też ich opiekunowie. W końcu dzieckiem jest się całe życie!

Co jeszcze wydarzy się w Lublinie 1 czerwca? Teatr Sztuczka w Dzień Dziecka zaprasza do Centrum Kultury na spektakl „Fju, fju!”, w którym uczestniczyć mogą sami widzowie. Dobra zabawa gwarantowana! Wstęp jest wolny, a ptasi spektakl rozpocznie się o godz. 17.00.

Sonda
Masz plany na Dzień Dziecka?