Tragedia na Lubelszczyźnie

AP: rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Dwie osoby nie żyją po eksplozji w Przewodowie

2022-11-15 19:55

We wtorek, 15 listopada w miejscowości Przewodów (powiat hrubieszowski) doszło do tragicznej w skutkach eksplozji. Polskie Radio Lublin podaje, że przyczyną zdarzenia był wybuch ciągnika. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Do Przewodowa jedzie wojewoda lubelski Lech Sprawka. Agencja AP, powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie, podała, że to dwie rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, powodując eksplozję. Nie żyją dwie osoby.

Przewodów. Dwie osoby zginęły w eksplozji. Wojewoda lubelski jedzie na miejsce tragedii

Po południu we wtorek, 15 listopada w miejscowości Przewodów (powiat hrubieszowski) zginęły dwie osoby. Informacje na temat tego zdarzenia są na razie bardzo skąpe, a służby nie chcą wypowiadać się, co do przyczyn strasznego zdarzenia. Polskie Radio Lublin podaje, że śmierć ofiar była wynikiem eksplozji ciągnika rolniczego, a do incydentu doszło na terenie placu miejscowej suszarni. Okoliczności zdarzenia są badane przez policję, pracującą pod nadzorem prokuratury. Na miejsce tragicznej eksplozji jedzie wojewoda lubelski Lech Sprawka. Bardziej szczegółowe informacje w tej sprawie są spodziewane po zapoznaniu się wojewody z efektami pracy służb mundurowych, które ustalają przebieg zdarzenia. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji - przekazał Radiu ZET st. kpt. Marcin Lebiedowicz, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

AP: "rosyjskie rakiety spadły na Polskę". Zwołano specjalne posiedzenie rządu

Agencja Associated Press podaje, że przyczyną eksplozji w Przewodowie były rosyjskie rakiety, które spadły na suszarnię zboża. Agencja powołuje się przy tym na swoje źródła w amerykańskim wywiadzie i "wysokiego rangą" urzędnika administracji USA. PAP informuje, że we wtorek, 15 listopada o godz. 21.00 rozpocznie się specjalne posiedzenie rządu. Nie ma potwierdzenia, by miało ono dotyczyć eksplozji w miejscowości Przewodów (powiat hrubieszowski).

Tragedia w Lubaniu.
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?