Lublin: Tłukł ją i chciał zaszlachtować? Wyskoczyła przez balkon. Tragiczny finał

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Tłukł ją i chciał zaszlachtować? Wyskoczyła przez balkon. Tragiczny finał

Desperacka ucieczka

Lublin: Tłukł ją i chciał zaszlachtować? Wyskoczyła przez balkon. Tragiczny finał

2022-11-15 9:10

Zgroza i horror w czterech ścianach mieszkania w Lublinie. 26-letni obywatel Zimbabwe skatował swoją partnerkę? Zdaniem śledczych piekło trwało już od jakiegoś czasu, ale 11 listopada doszło do koszmaru. Sebele T. miał pobić i próbować zabić kobietę. Ta wyskoczyła przez balkon z drugiego piętra. Skończyło się tragicznie – kobieta złamała kość biodrową. Jaka kara dla 26-latka?

26-letni obywatel Zimbabwe jest podejrzany m.in. o usiłowanie zabójstwa rodaczki w Lublinie. Sąd zadecydował właśnie o jego tymczasowym aresztowaniu. Sebele T. chciał zabić 20-letnią partnerkę? Ratując się, wyskoczyła przez balkon!

Obywatel Zimbabwe aresztowany. Usiłowania zabójstwa w Lublinie

26-letniemu obywatelowi Zimbabwe, Sebele T., śledczy postawili zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, naruszenia czynności narządu jej ciała i usiłowania zabójstwa. Piekło w czterech ścianach mieszkania w Lublinie trwało już od jakiegoś czasu, ale to 11 listopada miało wydarzyć się najgorsze.

Zdaniem śledczych 26-latek podczas kłótni kilkukrotnie uderzył wówczas pięściami partnerkę: po twarzy, tułowiu i w potyliczną część głowy. W ruch poszła też butelka, którą mężczyzna okładał 20-latkę. Z minuty na minutę stawał się coraz groźniejszy, aż w końcu chciał zabić swoją rodaczkę.

Po zamknięciu drzwi do mieszkania i schowaniu klucza, wypowiadając do niej groźby zabójstwa, usiłował zadać jej cios nożem, idąc w jej stronę i trzymając nóż w wyciągniętej ręce – opisuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prok. Agnieszka Kępka, cytowana przez PAP.

Kobieta chciała się ratować. Gdy oprawca zamknął drzwi i odciął drogę ewakuacji, pobita obywatelka Zimbabwe uciekła, wyskakując przez balkon z drugiego piętra i łamiąc kość biodrową. 20-latka trafiła do szpitala.

Podczas śledztwa szybko okazało się, że Sebele T. nie po raz pierwszy podniósł rękę na swoją partnerkę. Poprzednim razem miał ją spoliczkować 31 października. Mężczyzna przyznaje się tylko do tego jednego zdarzenia, a pozostałym tragicznym oskarżeniom zaprzecza. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna za kratami poczeka na swój proces. Śledczy dalej będą z kolei badać, co działo się w tragicznym związku obywateli Zimbabwe mieszkających w Lublinie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi dożywotnie więzienie.

Sonda
Czy przemoc wobec kobiet w Polsce to częste zjawisko?
Piotr Niemczyk: "Niekonwencjonalne, hybrydowe metody wojny w Ukrainie się nie sprawdzają" [Raport Złotorowicza]

Jak reagować, kiedy podejrzewamy, że w naszym sąsiedztwie dochodzi do przemocy w rodzinie?

Posłuchaj ważnych wskazówek eksperta!

Listen to "Za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego przemoc domowa to wciąż duży problem?" on Spreaker.