Nielegalnie przekroczył granicę

i

Autor: NOSG Irańczyk wrócił z powrotem na Ukrainę

Hrebenne: Do Niemiec przez Polskę z… Iranu! Nielegalny migrant zatrzymany na granicy

2021-04-06 15:02

Hrebenne. Nowoczesny noktowizor i superczuły nos psiego pogranicznika – z takimi przeciwnikami nie miał szans 47-letni obywatel Iranu, który po cichutku, bez odprawy granicznej, chciał przejść z Ukrainy do Polski. Nasz kraj miał być tylko przystankiem w drodze do Niemiec. Nielegalny imigrant został zatrzymany na granicy w Hrebennem.

Do spotkania funkcjonariuszy Straży Granicznej i Irańczyka doszło w pobliżu polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Hrebennem. Mężczyzna, 47-latek z dalekiego Iranu, pojawił się na polskiej ziemi, przekraczając nielegalnie granicę. Mimo sprytu i umiejętności wpadł w ręce pilnujących granicy funkcjonariuszy. Był całkowicie zaskoczony.

– Udało się go zatrzymać dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu oraz umiejętnościom tropiącym psa służbowego Dora i jego przewodnika – informuje por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. – Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatel Iranu został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem.

Super Raport 06.04 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15 oraz prof. Andrzej Matyja - prezes NRL) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz

Zatrzymany migrant przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. – Powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec – dodaje por. Sienicki. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Po zakończeniu czynności administracyjnych wobec mężczyzny został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.