Czworo lekarzy z Lublina usłyszało zarzuty! Są oskarżeni o narażenie pacjentki na utratę życia

i

Autor: orzalaga /pixabay.com Czworo lekarzy z Lublina usłyszało zarzuty! Są oskarżeni o narażenie pacjentki na utratę życia / zdjęcie ilustracyjne

Czworo lekarzy z Lublina usłyszało zarzuty! Są oskarżeni o narażenie pacjentki na utratę życia

2022-01-31 21:16

Do lubelskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko czworgu lekarzy ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Prokuratura zarzuca im narażenie pacjentki na utratę życia. Podczas przesłuchania oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Szczegóły poniżej.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, Prokuratura Okręgowa w Zamościu oskarżyła Huberta S., Marka W., Mirosława S. i Marię O. o to, że nie dopełnili obowiązku opieki nad M. S.-D. w czasie jej pobytu na oddziale ginekologicznym Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie. Z aktu oskarżenia wynika, że lekarze w sposób niewłaściwy zinterpretowali wyniki badań pacjentki, nie wdrożyli odpowiedniej diagnostyki, nie uwzględnili "dynamiki pogarszania się stanu zdrowia", nie zlecili konsultacji internistycznej, nie wdrożyli prawidłowego postępowania medycznego i "nieumyślnie narazili pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia".

Zobacz też: Nisko. Dominika rodziła ponad 36 godzin. Zmarła dwa dni później. Rodzina wini szpital

Według ustaleń prokuratury, pacjentka została przyjęta na oddział ginekologiczny szpitala im. Jana Bożego 25 kwietnia 2014 r. na zaplanowany zabieg. Po zabiegu stan zdrowia kobiety zaczął się pogarszać, więc przewieziono ją do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Przeprowadzone tam badania stwierdziły obecność guza w płucach.

Nie żyje kobieta. Lekarze z Lublina usłyszeli zarzuty

Kobieta zmarła na sepsę 28 kwietnia 2014 r. Kilka dni później zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył mąż pacjentki, który sam jest lekarzem. W toku śledztwa prokuratura zasięgnęła szeregu opinii biegłych. W ocenie opiniujących, postępowanie lekarskie w okresie pobytu pacjentki w szpitalu im. Jana Bożego jest obarczone nieprawidłowościami.

Czytaj również: Skatował własną matkę! Chciał ją zaszlachtować? Zgroza w gminie Lubartów

Podczas przesłuchania oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Nie byli dotychczas karani sądownie. Za nieumyślne narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Emilka zginęła wracając od koleżanki. Jej grób tonie w kwiatach
Sonda
Czy masz zaufanie do lekarzy?