Skatował własną matkę! Chciał ją zaszlachtować? Zgroza w gminie Lubartów

i

Autor: KWP Lublin Skatował własną matkę! Chciał ją zaszlachtować? Zgroza w gminie Lubartów

Skatował własną matkę! Chciał ją zaszlachtować? Zgroza w gminie Lubartów

2022-01-31 15:32

Przerażające! 39-letni potwór skatował własną matkę – ustalili policjanci. Kobieta cudem przeżyła, trafiła do szpitala. Własny syn chciał ją zaszlachtować? Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. To jednak nie wszystko, bo 39-latek odpowie też – między innymi – za znęcanie się nad żoną. Został aresztowany. Niewykluczone, że już nigdy nie wyjdzie na wolność – grozi mu dożywocie.

To, co zrobił, przeraża. Skala brutalności – i to skierowanej wobec najbliższych – jest porażająca. 39-latek na terenie gminy Lubartów (woj. lubelskie) skatował własną matkę ostrym narzędziem zbrodni? Chciał ją zaszlachtować? Kobieta cudem przeżyła! Tymczasem 39-letni potwór, jak podejrzewa policja, może mieć więcej na sumieniu…

Wszystko zaczęło się w piątek (28.01), gdy mieszkanka gminy Lubartów – 72-latka – została skatowana we własnym domu przez „nieznanego sprawcę”.

Dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że 72-letnia mieszkanka gminy Lubartów padła ofiarą przestępstwa i jej życie jest zagrożone – relacjonuje st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. – Jak ustalili na miejscu kryminalni, 72-latka została zaatakowana ostrym przedmiotem przez nieznanego sprawcę w swoim domu. Kobieta z licznymi ranami zagrażającymi jej życiu została przetransportowana do szpitala – dodaje.

Ruszyło poszukiwanie i obława na sprawcę, który skatował i niemal nie zaszlachtował na śmierć starszej kobiety! Liczne rany zagrażały jej życiu… Najbardziej przerażające jest jednak to kto był sprawca tej zbrodni. Śledczy na miejscu zabezpieczyli wszystkie ślady i zaczęli pościg za bandytą. – Ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć syn poszkodowanej – dodaje rzeczniczka lubartowskich policjantów.

Super Raport 31.01 (Goście: gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050) Sedno Sprawy: Sławomir Nitras

39-letni syn skatowanej staruszki, podejrzewany przez mundurowych o popełnienie tej zbrodni, został odnaleziony na terenie powiatu łęczyńskiego. Ukrywał się w jednym z tamtejszych hoteli. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany, miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie! Procentami chciał zagłuszyć swoje sumienie? A może wcale mu nie dokuczało, bo – jak przypuszczają policjanci – to mogła nie być jedyna zbrodnia, jakiej dopuścił się 39-latek.

Mężczyzna został zatrzymany. W sobotę został doprowadzony do prokuratury, a w niedzielę sąd zadecydował, że wyrodny syn najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. W areszcie poczeka na swój proces.

Usłyszał łącznie cztery zarzuty. Mężczyzna odpowie za: usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uporczywe nękanie, a także za znęcanie nad żoną – informuje Stanicka.

Niewykluczone, że 39-latek już nigdy nie wyjdzie na wolność. Za to, co zrobił, może mu grozić nawet dożywocie.

Skatował własną matkę! Chciał ją zaszlachtować? Zgroza w gminie Lubartów

i

Autor: KWP Lublin Skatował własną matkę! Chciał ją zaszlachtować? Zgroza w gminie Lubartów
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?