Pijany kierowca został zatrzymany

i

Autor: KPP Kraśnik Mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok

Trzydnik: Powinien siedzieć za jazdę pod wpływem. Wpadł… po pijaku

2021-09-15 15:39

To się nazywa konsekwencja i upór… Wojciech K. (36 l.) z Trzydnika Dużego pod Kraśnikiem (woj. lubelskie) był od pewnego czasu poszukiwany przez policję, ponieważ sąd skazał go na więzienie za jazdę po pijaku. Wpadł w ręce stróżów prawa, kiedy jechał rowerem ruchliwą drogą – pijany jak bela oczywiście. Alkomat wskazał ponad trzy promile.

Mieszkaniec Trzydnika Dużego był przekonany, że sprawa rocznego pobytu za kratami przyschła już na tyle, że nikt nie będzie zwracał na niego uwagi. Zwłaszcza po godzinie 20.00, kiedy panują już ciemności. – Takiego rozwoju wydarzeń zapewne się nie spodziewał – mówi mł. asp. Paweł Cieliczko z policji w Kraśniku. – Policjanci z drogówki patrolowali okolice Trzydnika Dużego, w pewnym momencie zauważyli rowerzystę, który swoją jazdą wzbudził ich zainteresowanie – relacjonuje. Nie trzeba było poważnych obserwacji, by zauważyć, że z cyklistą coś jest nie tak, a jego jazda… nie jest zbyt stabilna. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Raczej nie spodziewali się, że złapią takiego recydywistę!

Zobacz też: Krężnica Jara: Samochód zabił 9-latka. Przebiegał przez jezdnię?

Raport z anteny 15.09. godz.10

Funkcjonariusze przypuszczali, że nietypowe zachowanie rowerzysty może być spowodowane alkoholem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomatem okazało się, że Wojciech K. ma w organizmie ponad trzy promile. Przy okazji okazało się, że mężczyzna ma do odsiadki rok więzienia za jazdę na podwójnym gazie.

– Podczas legitymowania okazało się, że 36-latek już wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem sądu i z tego powodu poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w przeszłości – dodaje Cieliczko. Po wytrzeźwieniu na komendzie mężczyzna został więc odwieziony prosto do zakładu karnego.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?