Choinki Lublin. Ile zapłacimy za świąteczne drzewko? Gdzie kupić choinkę w Lublinie? [CENY]

i

Autor: Pixabay/Arcaion

Choinki Lublin. Ile zapłacimy za świąteczne drzewko? Gdzie kupić choinkę w Lublinie? [CENY]

2020-12-15 20:09

Żywa czy sztuczna? Cięta czy w doniczce? Świerk czy jodła? O gustach się nie dyskutuje. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie drzewka wybierają mieszkańcy i ile zapłacimy za choinkę w Lublinie. Gdzie kupić choinkę? Zobacz aktualne oferty choinek z Lublina.

W Lublinie nie brakuje miejsc, w których kupicie choinki – i cięte i w doniczkach. Sprzedawcy czekają przed największymi sklepami, ale też i przy mniejszych punktach i targowiskach. Do tego swoje propozycje mają też markety budowlane, a nawet dyskonty. Choinkę prosto z lasu możecie też kupić od Nadleśnictwa Świdnik. Możliwości są ogromne. Ile zapłacimy za choinkę w Lublinie?

Zobacz też: Lubelskie: TO TU będą szczepić na koronawirusa! Jest pierwsza LISTA SZPITALI węzłowych

Choinki Lublin. Stoiska przy centrach handlowych

Sprzedawcy choinek jak co roku pojawili się przed największymi centami handlowymi – m.in. przed sklepem Auchan na Czechowie czy przed Kauflandem na Węglinie. Jednak handel kwitnie też i przy mniejszych sklepach – np. przed Stokrotką na Porębie.

Ile zapłacimy za choinkę w Lublinie? Świerk w doniczce (wys. 1,5 m) to koszt ok. 80 zł. Mniej zapłacimy za drzewko cięte – tu ceny świerków zaczynają się od 30 zł za niewysokie drzewko. Najtańsze są świerki, nieco więcej zapłacimy za jodłę.

Zobacz też: Międzyrzec Podlaski: Z NOŻEM na nastolatków! STERRORYZOWALI ich dla… kilku złotych

Moda choinkowa 2020. Nasi reporterzy odwiedzili świąteczny bazarek w Lublinie.

Choinki Lublin. Ceny drzewek w marketach budowlanych

Choinki sprzedają w Lublinie także markety budowlane. Ile zapłacimy za choinki? W Leroy Merlin za jodłę kaukaską w doniczce (80-100 cm) zapłacimy ok. 70 zł. Tu także tańsze są drzewka cięte – podobna jodła, tylko ścięta (150-175 cm) kosztuje ok. 50 zł.

Podobnie kształtują się ceny w OBI. Za ciętego świerka naturalnego, tradycyjnego (150-200 cm) zapłacimy ok. 35 zł. Jeśli chcemy, by choinka wytrzymała dłużej lub planujemy ją później wysadzić na działce – kupmy wersję w doniczce. Taka choinka kosztuje jednak więcej.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Choinki Lublin. Ile kosztuje drzewko z lasu?

Jak co roku Lasy Państwowe przygotowały ofertę sprzedaży drzewek. Nadleśnictwo Świdnik ze sprzedażą ruszyło w tym tygodniu – do 23.12 możecie kupić choinki na placu parkingowym przy ul. Lotniczej 4 w Świdniku (w dni powszednie od 8.00 do 14.00).

Ile kosztują choinki od Lasów Państwowych? Za świerkowe drzewko o wysokości do 1,5 mb w Świdniku zapłacimy 25 złotych. Im większa choinka, tym wyższa cena – do 350 zł powyżej 10 mb.

Zobacz też: Nakrył żonę z jej byłym! KRWAWY FINAŁ miłosnego trójkąta w Lublinie [ZDJĘCIA]