Chełm. Totalnie pijana matka opiekowała się niemowlakiem! Miała 2,5 promila

i

Autor: Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Chełm. Totalnie pijana matka opiekowała się niemowlakiem! Miała 2,5 promila

2021-04-23 12:11

Do szokującego i bulwersującego zarazem wydarzenia doszło w miejscowości Chełm (Lubelskie). Tam, jak się okazało, matka, która zajmowała się niemowlakiem (dziecko miało zaledwie 6 tygodni!) miała 2,5 promila alkoholu. Wraz z nią w mieszkaniu przebywał jej partner, który również był nietrzeźwy. Niemowlęciem zaopiekowała się rodzina zastępcza. Gdy wytrzeźwieją będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Chełm. Pijana matka opiekowała się dzieckiem

W czwartek, 22 kwietnia, około godziny 16.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa matka opiekuje się w mieszkaniu w Chełmie swoją 6-cio tygodniową córką. O fakcie tym poinformowali pracownicy ośrodka pomocy społecznej, którzy otrzymali anonimowy sygnał w tej sprawie. Niestety, ta informacja się potwierdziła.

- Jak się okazało w mieszkaniu znajdowała się 40-latka i jej 38-letni partner. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, kobieta miała w organizmie 2.5 promila alkoholu, a mężczyzna 2 promile. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali parę. Niemowlę nie odniosło obrażeń, po badaniach w szpitalu zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej. - komisarz Ewa Czyż z lubelskiej policji.

Policjanci wyjaśniają teraz, czy doszło do narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!