Chełm Świetlną Stolicą Polski. Miasto wygrało plebiscyt i sprzęt dla potrzebujących [WIDEO]

2021-01-29 9:25

Chełm został Świetlną Stolicą Polski w plebiscycie „Święć Się”! Miasto wygrało konkurs i sprzęt dla potrzebujących mieszkańców. Jest warty gigantyczne pieniądze! A wszystko dzięki głosom internautów i pięknym, świątecznym iluminacjom, które zachwyciły nie tylko chełmian, ale całą Polskę. Chełm debiutował w plebiscycie – ze świetnym wynikiem! Gratulujemy!

„Świeć się z Energą”, czyli plebiscyt na najpiękniej rozświetlone i świątecznie udekorowane miasto w Polsce wygrał Chełm. Został Świetlną Stolicą Polski. Miasto wygrało konkurs, a oprócz radości i gratulacji – trafi tu także sprzęt AGD warty ogromne pieniądze. To pomoc dla najbardziej jej potrzebujących.

Pierwsze miejsce w tegorocznym plebiscycie zajął Chełm, zdobywając ponad 8 tys. głosów i pokonując po drodze 188 innych miejscowości. To doskonały wynik – zwłaszcza że miasto w tym roku debiutowało w konkursie „Świeć Się” i zmaganiach o tytuł Świetlnej Stolicy Polski.

Zobacz też: ZWŁOKI na podłodze lombardu! MAKABRYCZNE ODKRYCIE w Chełmie. Co tam się stało?!

Lubelszczyzna ma spore doświadczenia w wygrywaniu plebiscytu. Zamość już dwukrotnie wygrywał ogólnopolskie zmagania. Jest o co walczyć, bo do zwycięskiego miasta (i finalistów wojewódzkich) trafia sprzęt AGD. Zostaje przekazany do placówek pomocowych oraz rodzin indywidualnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

– Akcja Energi łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Każdego roku energooszczędne AGD trafiają do wielu instytucji i rodzin z całej Polski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Cieszymy się, że dzięki współpracy ze społecznościami lokalnymi możemy przekazywać wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Chełm zdołał zgromadzić 8671 głosów (2358 w 1. rundzie i 6313 w finale) zdobywając tym samym tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz pokaźny zestaw AGD o wartości 50 tys. zł.

Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy głosowali na miasto Chełm. To dla nas ogromny sukces, ponieważ zwyciężyliśmy w tak prestiżowym konkursie jako debiutanci! To dopiero początek, zamierzamy rozbudowywać iluminacje, a tak pozytywny odbiór i wygrana w plebiscycie są dla nas dodatkową motywacją – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Podium plebiscytu „Świeć Się” w 2021 roku:

  1. Chełm (lubelskie)
  2. Szczytno (warmińsko-mazurskie)
  3. Łomża (podlaskie)
Marszałek i jego kierowcy uczyli się jak wyjść z poślizgu