NAJLEPSZE LICEUM w Lublinie, to…? Znamy odpowiedź. ZASKOCZENI? Perspektywy 2021

i

Autor: Pixabay/nastya_gepp

NAJLEPSZE LICEUM w Lublinie, to…? Znamy odpowiedź. ZASKOCZENI? Perspektywy 2021

2021-01-28 12:29

Najlepsze liceum ogólnokształcące w Lublinie i na Lubelszczyźnie? Znamy odpowiedź. Przyniosły ją wyniki najnowszego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 przygotowanego przez „Perspektywy”. Jak wypadają lubelskie szkoły na te innych placówek w kraju? Sprawdźcie wyniki rankingu „Perspektyw”. Będziecie zaskoczeni.

Które liceum w Lublinie jest najlepsze? A w regionie i całym województwie? Znamy odpowiedź i wyniki najnowszego raportu „Perspektyw”. Fundacja po raz 23 przygotowała zestawienie najlepszych szkół: liceów i techników w Polsce. Jak wypadły szkoły z Lubelszczyzny?

Najpierw odpowiedzmy sobie na tytułowe pytanie. Najlepsze liceum w Lublinie i jednocześnie w całym województwie lubelskim to I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. „Staszic” w ogólnopolskim rankingu uplasował się w tym roku na 18. pozycji.

Najlepsze licea ogólnokształcące w Lublinie [TOP 5]

  1. I LO im. Stanisława Staszica (18. miejsce w kraju)
  2. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi (44. miejsce w kraju)
  3. III LO im. Unii Lubelskiej (78. miejsce w kraju)
  4. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego (93. miejsce w kraju)
  5. XXI LO im. św. Stanisława Kostki (121. miejsce w kraju)
Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP

W pierwszej dziesiątce najlepszych liceów na Lubelszczyźnie są głównie ogólniaki z Lublina, ale nie tylko. Na trzecim miejscu rankingu wojewódzkiego uplasowało się I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu. Na ósmym miejscu jest I LO z Białej Podlaskiej, a na dziesiątym II LO z Puław.

Zobacz też: Białopole: 5-latka MALTRETOWAŁA kota. Zachęcała ją opiekunka. Film trafił do sieci. HORROR! [WIDEO]

– W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych – tłumaczą autorzy rankingu „Perspektyw”.

Lublin ma powody do dumy po analizie wyników Rankingu Techników 2021. Na piątym miejscu w skali całego kraju znalazło się Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina. Szkoła od lat jest w pierwszej piątce ogólnopolskiego zestawienia.

PRAWDA i FAŁSZ o Lublinie. WSTYD nie znać odpowiedzi! Szybki TEST o Lublinie [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Lublin jest stolicą województwa lubelskiego.