Program nadchodzącego wydarzenia pojawił się na stronie internetowego Centrum Kultury w Lublinie. Podczas 5. edycji Queerz Get Loud Festival na uczestników czekają warsztaty, spotkania, dyskusje, premiera zina, projekcje filmowe, spektakl teatralny, koncerty, dragowe i burleskowe show. Wydarzenie organizuje fundacja Camera Femina. W sobotę 7 września zaplanowano spotkanie, w którym tematem będzie: "Praca seksualna jako część queerowego dziedzictwa".
- W trakcie dyskusji, odbywającej się z udziałem osób mających doświadczenie pracy seksualnej, skupimy się również na temacie ekonomicznego wykluczenia osób queer, dla których praca seksualna często stanowi jedyną drogę do uniknięcia ubóstwa. Dla osób trans, jest to niejednokrotnie jedyna dostępna opcja, aby zdobyć środki niezbędne do rozpoczęcia procesu tranzycji. W obliczu ograniczonych perspektyw, praca seksualna może być sposobem na godne życie - czytamy w opisie wydarzenia.
W wyżej wspomnianej dyskusji wezmą udział: "osoba pracująca seksualnie online oferującx usługi takie jak seks telefon, sexting oraz sprzedaż filmów", "sex worker, cam boy pracujący na serwisach internetowych z kamerkami", kobieta, która przez cztery lata "pracowała seksualnie w kontakcie bezpośrednim z klientem" oraz "trans masc eskortka, aktywista na rzecz praw queerów i dekryminalizacji pracy seksualnej". Dzień później odbędą się warsztaty pod nazwą: qeerowa przyjemność erotyczna.
Centrum Kultury w Lublinie promuje "pracę seksualną"?
Na stronie Centrum Kultury w Lublinie możemy przeczytać, że festiwal jest "zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin". Część internautów jest oburzona wydarzeniem. Uważają, że to promocja prostytucji. - Radni PiS #Lublin zadali @prezydentZuk pytania w związku z organizacją przez Centrum Kultury, finansowanego przez #Lublin , Queensland Get Loud Festival. Czy w wydarzeniach mogą wziąć udział również osoby poniżej 18 roku⁉️ W warsztatach queerowej przyjemności erotycznej!? - napisał na platformie X Robert Derewenda, historyk, dyrektor oddziału IPN w Lublinie.
- Centrum Kultury w Lublinie normalizuje prostytucję oraz łączy ją z homoseksualizmem. Kolejny przykład tego, że transaktywizm jest sprzeczny z prawami kobiet i gejów - napisał Łukasz Sakowski, bloger, dziennikarz i popularyzator nauki.
Wysłaliśmy mejla do organizatora wydarzenia z prośbą o komentarz. Odpowiedź opublikujemy w tym artykule.