Były roztrzęsione, razem z nimi dzieci. To nie przez wojnę, a parę z Bułgarii! Wielki skandal w Lubelskiem

i

Autor: Visar Kryeziu/AP; Policja Lubelska/Facebook.com Para z Bułgarii próbowała oszukać kobiety z dziećmi, który uciekały przed wojną na Ukrainie

Były roztrzęsione, razem z nimi dzieci. To nie przez wojnę, a parę z Bułgarii! Wielki skandal w Lubelskiem

2022-03-11 20:31

Cztery kobiety z dziećmi uciekały przed wojną na Ukrainie, chcąc dostać się przez Polskę do Niemiec. Przed punktem recepcyjnym w Lubelskiem swoją pomoc zaoferowali im kobiety i mężczyzna z Bułgarii, którzy mieli ich za darmo zawieźć. W czasie jazdy zażądali jednak od każdej z osób 150 euro, więc kobiety z dziećmi uciekły, docierając roztrzęsione do punktu.

Były roztrzęsione, razem z nimi dzieci. To nie przez wojnę, a parę z Bułgarii! Wielki skandal w Lubelskiem

Nieszczęście na Ukrainie, nieszczęście w Polsce. Cztery kobiety, które razem z trojgiem dzieci przedostały się do naszego kraju, by uciec przed wojną, o mało nie padły ofiarą pary oszustów z Bułgarii. Do zdarzenia doszło w piątek, 11 marca. 53-latek i 52-latka zaproponowali uchodźcom, którzy zgłosili się do punktu recepcyjnego w Lubyczy Królewskiej w województwie lubelskim, że przewiozą ich za darmo busem marki Mercedes do Niemiec. W czasie jazdy zażądali jednak od grupy, by zapłaciła za to 150 euro od każdej przewożonej osoby, więc obywatele Ukrainy uciekli i wrócili do punktu recepcyjnego. Roztrzęsione kobiety zauważyli policjanci, który najpierw im pomogli, a następnie namierzyli parę z Bułgarii - kobieta i mężczyzna próbowali przekroczyć granicę w Hrebennem. Za usiłowanie oszustwa grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

- Osoby, które chcą wzbogacić się na nieszczęściu ofiar wojny zasługują na szczególne potępienie.Z naszej strony tak jak zapowiadaliśmy zdecydowane działania,a w niedalekiej przyszłości surowa kara.Niech to będzie przestroga dla innych.Nie chcesz pomagać to przynajmniej nie oszukuj! - napisała na swoim profilu twitterowym Polska Policja.

Czytaj też: Tomasz F. wykorzystał dwóch chłopców. Sąd złagodził karę dla pedofila w sutannie

Czytaj też: Lublin: Szpital tymczasowy dla uchodźców z Ukrainy? Trwają negocjacje

Sonda
Pomagasz ukraińskim uchodźcom?
Mateusz Borek szczerze o wojnie w Ukrainie i braciach Kliczko