Chciał zarobić – popełnił fatalny błąd. Nigdy tego nie rób! Wystarczyła chwila

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/HolgersFotografie Chciał zarobić – popełnił fatalny błąd. Nigdy tego nie rób! Wystarczyła chwila

Chciał zarobić – popełnił fatalny błąd. Nigdy tego nie rób! Wystarczyła chwila

2022-03-10 22:16

Fatalna decyzja 53-latka spod Lublina. Wystarczyła chwila, by stracił dorobek życia. Zamiast zyska – stracił ogromne pieniądze. Chciał zarobić, ale popełnił fatalny błąd. Nigdy tego nie rób! Mieszkaniec powiatu lubelskiego postanowił zainwestować w kryptowaluty, a – co gorsza – rzekomemu doradcy dał się namówić na zainstalowanie „zdalnego pulpitu” na komputerze i telefonie.

Chciał zarobić i nieco się wzbogacić – jak każdy z nas. Jednak 53-letni mężczyzna spod Lublina popełnił fatalny błąd. Wystarczyła chwila i jedna niewłaściwa decyzja, a stracił fortunę – prawie 270 tys. złotych! Nigdy tego nie rób – niezależnie od tego, jak wielkie zyski ktoś Ci obiecuje.

Zobacz też: Potężny mróz zaatakuje w nocy. Będzie lodowato! Na termometrach -17 stopni

Mieszkaniec powiatu lubelskiego liczył na spory zysk i zainteresował się kryptowalutami. W sieci znalazł – jak mu się zdawało – firmę, która mogła mu pomóc w pomnożeniu oszczędności. – Po wypełnieniu odpowiedniego formularza z mężczyzną skontaktował się rzekomy doradca. Mężczyzna zaproponował, że może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy dla 53-latka – relacjonuje mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Niestety mieszkaniec powiatu lubelskiego popełnił fatalny błąd. Jedna decyzja kosztowała go fortunę! Nigdy tego nie rób, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy. 53-latek zainstalował za namową doradcy „zdalny pulpit” na swoim komputerze i smartfonie. Takie oprogramowanie pozwala zdalnie sterować innym urządzeniem. W rękach oszustów jest strasznym narzędziem, bo pozwala np. wyprowadzać pieniądze z naszych kont bankowych.

Super Raport 10.03 (Goście: Wojciech Bakun - prezydent Przemyśla, płk Maciej Matysiak, dr Sławomir Dudek - FOR) Sedno Sprawy: Anna Moskwa

„Inwestor” spod Lublina sam wykonał kilka przelewów, które miały zwrócić się z zyskiem. Tak się jednak nie stało, a 53-latek wkrótce zrozumiał, że padł ofiarą oszustów. Bilans jego przygody z kryptowalutami to straty na poziomie blisko 270 tysięcy złotych! Mężczyzna zgłosił się na policję, gdy zorientował się, co zaszło. Policjanci zajęli się sprawą, ale odnalezienie sprawcy nie będzie łatwe. Podobnie, jak odzyskanie utraconych pieniędzy.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu próbach inwestycji. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam szybki i wysoki zysk – przestrzega Karbowniczek.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?