Burze i ulewy nad Lubelszczyzną. Niepokojące prognozy!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/bogitw Burze i ulewy nad Lubelszczyzną. Niepokojące prognozy!

Burze i ulewy nad Lubelszczyzną. Niepokojące prognozy!

2021-08-16 15:15

Burze i ulewy przejdą nad Lubelszczyzną w poniedziałek i wtorek – alarmują synoptycy. Niepokojące prognozy mówią o nadchodzącym ochłodzeniu, które ma nadejść w bardzo gwałtowny sposób. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla województwa lubelskiego. Miejscami może być bardzo niespokojnie.

Wiele osób liczyło na to, że sierpień będzie spokojniejszym miesiącem niż lipiec – przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. Po ciepłym weekendzie gorący poniedziałek (choć z chmurami), a później… ochłodzenie. To jednak przyjdzie w sposób nagły i gwałtowny. W najbliższych godzinach nad Lubelszczyzną przetoczą się burze i ulewy. Prognozy są niepokojące! Może być niespokojnie i niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla woj. lubelskiego, w tym te dotyczące silnego deszczu z burzami, jakie mają nam wkrótce towarzyszyć. W centrum, na południu i wschodzie regionu jeszcze do wieczora obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o upałach. W nocy i we wtorek będzie chłodniej, ale zmiana nie będzie przebiegała w sposób spokojny i stonowany. Na terenie całego województwa obowiązują ostrzeżenia przed silnymi burzami z gradem i ulewnymi deszczami.

Zobacz też: Horyszów Kolonia: Samochód rozjechał 27-latka. Tragiczna śmierć

Było hejnalistów wielu....Lublinianie i turyści usłyszeli hejnały z 28 polskich miast

Do godz. 23.00 w poniedziałek w całym regionie obowiązuje ostrzeżenie I stopnia, ale później wcale nie będzie spokojniej. Wręcz przeciwnie! W nocy i we wtorek poziom alertu zostanie podniesiony do II (w trójstopniowej skali). Czego możemy się spodziewać? Ostrzeżenie I stopnia na poniedziałek dotyczy burz z gradem. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h. Miejscami grad – informują synoptycy IMGW. Jednak w nocy z poniedziałku na wtorek (od godz. 23.00) będzie jeszcze bardziej niespokojnie. – Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad – zapowiadają przedstawiciele IMGW. Silne burze mogą powodować zniszczenia, a ulewne deszcze podtopienia, zalania i wzrost poziomu wody w rzekach.

Sonda
Boisz się burzy?