Polacy wynaleźli lek na COVID

i

Autor: Mariusz Mucha/Super Express

Biomed Lublin i lek na COVID-19. WAŻNY wniosek. Kiedy lek na koronawirusa trafi na rynek?

2021-03-16 11:18

Biomed Lublin opracował lek na COVID-19. Lubelska spółka stworzyła preparat na bazie osocza ozdrowieńców. Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 ma pozwolić na walkę z wirusem. Produkt jest gotowy, trwają testy. Spółka złożyła ważny wniosek w sprawie komercjalizacji leku. Kiedy polski lek na koronawirusa trafi na rynek?

Biomed Lublin rozpoczyna rozmowy o komercjalizacji swojego leku na COVID-19. Produkt jest już gotowy od kilku miesięcy, teraz trwają testy. Później immunoglobulina anty SARS-CoV-2 może trafić na rynek, jako komercyjny lek. Lubelska spółka złożyła wniosek w tej sprawie do Agencji Badań Medycznych.

To ważny krok w kierunku komercjalizacji preparatu. Chcemy, aby produkt trafił do obrotu najszybciej, jak jest to możliwe. Wszystko na to wskazuje, że już niebawem poznamy wstępną ocenę jego skuteczności. Jeśli wyniki będą pozytywne, to wystąpimy o wprowadzenie leku w specjalnej, szybszej procedurze dopuszczenia do stosowania u chorych – przekonuje Piotr Fic, p.o. prezesa zarządu Biomed Lublin SA w komunikacie cytowanym przez media.

Przedstawiciele spółki przekonują, że chcą być gotowi do wprowadzenia leku na COVID-19 na rynek od razu po zakończeniu testów – stąd wczesne rozpoczęcie negocjacji o komercjalizacji produktu. Pierwsza partia immunoglobulina anty SARS-CoV-2 powstała w sierpniu. W grudniu rozpoczęły się testy kliniczne.

Zobacz: Mamy polski LEK NA COVID! Sukces naukowców z Lublina. To PRZEŁOM! [ZDJĘCIA]

Branżowe media podkreślają, że kolejny etap prac nad lekiem na COVID-19 od Biomed Lublin pozytywnie wpłynął na kurs akcji spółki, której notowania idą w górę.