Biała Podlaska: Zaatakowali kobietę z tęczową flagą! Jaką karę poniosą?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/SatyaPrem Biała Podlaska: Zaatakowali kobietę z tęczową flagą! Jaką karę poniosą?

Biała Podlaska: Zaatakowali kobietę z tęczową flagą! Jaką karę poniosą?

2021-10-27 8:36

Czterech młodych mężczyzn rzuciło się na kobietę idącą przez miasto z tęczową flagą i symbolem Strajku Kobiet. Zaatakowali ją i ukradli flagę. Wszystko wydarzyło się w centrum Białej Podlaskiej. Ona szła na strajk, oni – chyba mieli inne poglądy i postanowili „wyrazić je” napadając na bezbronną kobietę. Sąd skazał ich na więzienie i prace społeczne.

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku, gdy w całej Polsce trwały Strajki Kobiet. Manifestacje odbywały się też w Białej Podlaskiej na Lubelszczyźnie i to tam doszło do ataku. Uczestnicy zgromadzeń identyfikowali się z symbolem błyskawicy. Ofiara ataku niosła tęczową flagę z symbolem Strajku Kobiet i szła ze znajomymi na manifestację. Nie uszło to uwadze czterech „odważnych” mężczyzn z golfa, którzy zaatakowali bezbronną kobietę. Rzucili się na nią, krzycząc „K***o, puść tę flagę” i ukradli przedmiot, który tak bardzo ich raził.

Zobacz też: Zamość. Pisali, że pandemia nie istnieje. Grozi im więzienie

Właśnie usłyszeli wyrok za kradzież szczególnie zuchwałą. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał 22-letniego Bartosza C., 20-letniego Tomasza K., 18-letniego Szymona J. i 20-letniego Jakuba P. za winnych kradzieży szczególnie zuchwałej, do której doszło 30 października 2020 r. podczas Strajku Kobiet w Białej Podlaskiej.

dr Maciej Hamankiewicz: Zaszczepieni powinni mieć przywileje. Oblaliśmy egzaminz pandemii

Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży szczególnie zuchwałej polegającej na zaborze w celu przywłaszczenia flagi tęczowej na drzewcu z emblematem pioruna o wartości 40 zł – opisywała sędzia Marta Załęska, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Uwadze sądu nie uszło to, że Bartosz C. dokonał ataku i kradzieży „w warunkach powrotu do przestępstwa, będąc uprzednio skazanym”. Trzy lata temu usłyszał wyrok za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem. W więzieniu spędził rok i wyszedł z niego w styczniu 2020 r. W piątek został skazany na rok pozbawienia wolności – informuje PAP. Wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności usłyszał Tomasz K. Natomiast Szymon J. i Jakub P. zostali skazani na osiem miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie 18-latek i 20-latek mają wykonywać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ponadto sąd zobowiązał skazanych do solidarnego naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonej 40 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sonda
Czy popierasz działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet?