Biała Podlaska: Zaatakowali kobietę z tęczową flagą! Jaką karę poniosą?

2021-10-27 8:36
Biała Podlaska: Zaatakowali kobietę z tęczową flagą! Jaką karę poniosą?
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/SatyaPrem Biała Podlaska: Zaatakowali kobietę z tęczową flagą! Jaką karę poniosą?

Czterech młodych mężczyzn rzuciło się na kobietę idącą przez miasto z tęczową flagą i symbolem Strajku Kobiet. Zaatakowali ją i ukradli flagę. Wszystko wydarzyło się w centrum Białej Podlaskiej. Ona szła na strajk, oni – chyba mieli inne poglądy i postanowili „wyrazić je” napadając na bezbronną kobietę. Sąd skazał ich na więzienie i prace społeczne.

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku, gdy w całej Polsce trwały Strajki Kobiet. Manifestacje odbywały się też w Białej Podlaskiej na Lubelszczyźnie i to tam doszło do ataku. Uczestnicy zgromadzeń identyfikowali się z symbolem błyskawicy. Ofiara ataku niosła tęczową flagę z symbolem Strajku Kobiet i szła ze znajomymi na manifestację. Nie uszło to uwadze czterech „odważnych” mężczyzn z golfa, którzy zaatakowali bezbronną kobietę. Rzucili się na nią, krzycząc „K***o, puść tę flagę” i ukradli przedmiot, który tak bardzo ich raził.

Zobacz też: Zamość. Pisali, że pandemia nie istnieje. Grozi im więzienie

Właśnie usłyszeli wyrok za kradzież szczególnie zuchwałą. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał 22-letniego Bartosza C., 20-letniego Tomasza K., 18-letniego Szymona J. i 20-letniego Jakuba P. za winnych kradzieży szczególnie zuchwałej, do której doszło 30 października 2020 r. podczas Strajku Kobiet w Białej Podlaskiej.

dr Maciej Hamankiewicz: Zaszczepieni powinni mieć przywileje. Oblaliśmy egzaminz pandemii

Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży szczególnie zuchwałej polegającej na zaborze w celu przywłaszczenia flagi tęczowej na drzewcu z emblematem pioruna o wartości 40 zł – opisywała sędzia Marta Załęska, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Uwadze sądu nie uszło to, że Bartosz C. dokonał ataku i kradzieży „w warunkach powrotu do przestępstwa, będąc uprzednio skazanym”. Trzy lata temu usłyszał wyrok za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem. W więzieniu spędził rok i wyszedł z niego w styczniu 2020 r. W piątek został skazany na rok pozbawienia wolności – informuje PAP. Wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności usłyszał Tomasz K. Natomiast Szymon J. i Jakub P. zostali skazani na osiem miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie 18-latek i 20-latek mają wykonywać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ponadto sąd zobowiązał skazanych do solidarnego naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonej 40 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sonda
Czy popierasz działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE