Bezpłatna komunikacja miejska. Darmowe przejazdy od 1.09

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Free-Photos Bezpłatna komunikacja miejska. Darmowe przejazdy od 1.09

Bezpłatna komunikacja miejska. Darmowe przejazdy od 1.09

2021-09-01 10:23

Rewolucja w komunikacji miejskiej! Przejazdy nią są darmowe od 1.09. Za podróż nią nie zapłacimy ani grosza. Tak jest w Chełmie, gdzie – zgodnie z zapowiedzią – zaczyna funkcjonować darmowa komunikacja miejska. Nie tylko uczniowie i nie tylko mieszkańcy mogą podróżować za darmo.

W Chełmie komunikacja miejska jest bezpłatna. Darmowe przejazdy obowiązują od 1.09.2021 roku. To efekt wcześniejszej decyzji Rady Miasta w tej sprawie. Samorządowcy stwierdzili, że skoro wpływy z komunikacji miejskiej są tak niewielkie, to lepiej udostępnić ją za darmo mieszkańcom i zachęcić w ten sposób do korzystania z transportu zbiorowego. Zwolennicy tego rozwiązania mówią o plusach dla ekologii i budżetu mieszkańców oraz o recepcie na problem przepełnionych parkingów w mieście. Od 1 września już nie tylko uczniowie mogą jeździć autobusami w Chełmie za darmo. Bezpłatnie podróżować mogą też osoby spoza Chełma. Nie ma biletów, kasowniki nie działają, nie ma też kontrolerów.

Zobacz też: Stan wyjątkowy w Lubelskiem? Lista miejscowości

Na dobre i na złe ZWIASTUN. Radwan będzie walczył o syna Kubę z żoną Gawryły. Hania zdradzi Michała przed ślubem!

Pamiętajcie, że od 1 września będziemy mogli podróżować bezpłatną komunikacją – przypomniał niedawno prezydent Chełma, Jakub Banaszek. Sceptyków, którzy pytają o to, na kogo spadną koszty i konieczność finansowania „bezpłatnej” komunikacji uspokaja, że mieszkańcy tego nie odczują, a receptą mają być porządki w spółce komunikacyjnej i miejskich finansach.

CLA, czyli Chełmskie Linie Autobusowe to spółka z przeszło 30 autobusami. Wkrótce na ulicach miasta mają pojawić się kolejne – bardziej nowoczesne. A tymczasem od 1 września wraca „szkolny” rozkład jazdy, taki sam jak przed wakacjami.

Do tej pory na Lubelszczyźnie bezpłatna komunikacja miejska działała od kilku miesięcy w Łukowie. 1 września dołączył Chełm. Czy inne samorządy też powinny zdecydować się na taki krok?

Sonda
Komunikacja miejska powinna być bezpłatna?