Księżpol. Ciało wśród krzaków. Tajemnicza śmierć 36-latka

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Księżpol. Ciało wśród krzaków. Tajemnicza śmierć 36-latka

Księżpol. Ciało wśród krzaków. Tajemnicza śmierć 36-latka

2021-08-31 14:41

Makabryczne odkrycie w gminie Księżpol na Lubelszczyźnie. Przypadkowa osoba odkryła… ciało leżące wśród krzaków na polu. Policja wyjaśnia okoliczności tajemniczej śmierci 36-latka. Wiele wskazuje na to, że doszło do tragicznego wypadku podczas prac polowych. Zmarły zginął podczas zbioru malin? Sprawę bada policja i prokuratura.

Tajemnicza śmierć 36-latka w gminie Księżpol na Lubelszczyźnie. To mieszkaniec pobliskiej gminy Tarnogród. Ciało leżące wśród krzaków na polu zauważyła przypadkowa osoba. Zwłoki leżały między malinami. Obok stał ciągnik rolniczy. Doszło do makabrycznego w skutkach i tragicznego wypadku? Okoliczności dramatu bada policja i prokuratura. Śledczy mają już wstępne wnioski. – Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.00. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o odnalezieniu przez osobę postronną zwłok mężczyzny leżących za ciągnikiem rolniczym na terenie pól uprawnych – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia od razu ruszyli na miejsce tragedii, by wyjaśnić jej okoliczności. Co tam się stało?!

Zobacz też: Kwalifikacja wojskowa 2021. Jest obowiązkowa? Terminy: Lubelskie

Wiele wskazuje na to, że doszło do makabrycznego wypadku – dramatycznego w skutkach. – 36-letni mieszkaniec gminy Tarnogród wykonywał prace z użyciem ciągnika rolniczego marki Kubota z podpiętym kombajnem do malin. Wstępne ustalenia wskazują na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, wskutek którego mężczyzna zmarł z powodu odniesionych obrażeń – informuje Klimek.

Na miejscu tragedii pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wstępne ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek, ale śledczy chcą dokładnie zbadać całą sprawę. Czy tej tragedii można było uniknąć? Jak dokładnie zmarł 36-latek? Odpowiedzi ma przynieść śledztwo i kluczowe dla niego wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Ciało zostało już zabezpieczone i przekazane do badań. – Obecnie ustalamy dokładne przyczyny wypadku oraz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Pamiętajmy, że czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, a także podczas transportu, dojazdu czy też powrotu z pola – dodaje mł. asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?