Makabryczny wypadek pod Lublinem! Dwa auta staranowały 14-latkę. Kierowca uciekł [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP w Lublinie, Shutterstock Makabryczny wypadek pod Lublinem! Dwa auta staranowały 14-latkę. Kierowca uciekł [ZDJĘCIA]

Nastolatka nadal w ciężkim stanie

Agata nadal walczy o życie w szpitalu. 14-latka została potrącona na przejściu dla pieszych. Grzegorz nie miał nawet prawa jazdy

Stan zdrowia 14-latki, która została potrącona na przejściu dla pieszych przy szkole w Żabiej Woli nadal jest bardzo ciężki. Dziewczynka przebywa w oddziale intensywnej terapii w szpitalu dziecięcym w Lublinie. Podejrzany o spowodowanie wypadku 48-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

14-latka potrącona na pasach. Nadal jest w ciężkim stanie

O stanie zdrowia potrąconej 14-latki poinformowała PAP rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie Agnieszka Osińska. - Pacjentka trafiła do nas w piątek z urazami wielonarządowymi. Przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Jej stan lekarze oceniają jako bardzo ciężki – przekazała rzeczniczka.

Wypadek w Żabiej Woli. Agata potrącona przez kierowcę busa. 48-latek uciekł

Do wypadku doszło w miniony piątek rano przy szkole podstawowej w Żabiej Woli (pow. lubelski). Agata Sz. szła na przystanek autobusowy, znajdujący się tuż przy szkole podstawowej, do której chodziła. 14-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Dziewczynka została potrącona przez busa, a następnie wpadła pod nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku forda. Kierujący busem uciekł z miejsca zdarzenia. 48-letni Grzegorz P. został zatrzymany przez policjantów następnego dnia wieczorem. Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, jechał jednak na lubelskie targowisko, gdzie handlował "mydłem i powidłem". Prokuratura przedstawiła mu zarzuty spowodowania wypadku z ciężkim skutkiem i nieudzielania pomocy. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. 48-latkowi może grozić do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą mniej rozważnie niż starsi kierujący?
Nastolatka spadła z mostu Poniatowskiego w Warszawie. W akcji śmigłowiec LPR i łódź ratunkowa