Tragedia

Koszmar w Żabiej Woli! 14-letnią Agatkę potrącił dostawczak. Chwilę po tym przejechał po niej ford

2022-12-20 13:02

Przejście dla pieszych w Żabiej Woli pod Lublinem Agatka Sz. (14 l.) znała doskonale, przecież korzystała z niego codziennie. Nie spodziewała się, że jadący busem Grzegorz P. (48 l.) nawet nie przyhamuje, uderzy w nią z impetem wpychając pod koła jadącego z naprzeciwka innego auta. Dziewczynka walczy o życie w szpitali, szofer zaś, który uciekł jak tchórz, trafił do aresztu.

Do tragedii doszło w piątek 16 grudnia tuż po godzinie 7 rano. Agata Sz., świeżo upieczona licealistka szła na przystanek autobusowy, znajdujący się tuż przy szkole podstawowej, do której chodziła. Mieszkała zaś dosłownie kilkadziesiąt metrów od drogi...

- Bardzo rozważna i poukładana dziewczynka - mówią o niej sąsiedzi.

Rozejrzała się, na boki, jej postać była doskonale widoczna na śniegu, który pokrył w nocy okolicę. Nie dla Grzegorza P., który wjechał w nią nawet nie hamując dostawczym nissanem. Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, jechał jednak na lubelskie targowisko, gdzie handlował „mydłem i powidłem“.

Koszmar w Żabiej Woli! 14-letnią Agatkę potrącił dostawczak. Chwilę po tym przejechał po niej ford

- W wyniku uderzenia została odrzucona na przeciwległy pas ruchu, gdzie na leżącą na jezdni pieszą najechał osobowy ford - informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Agata została pod autem, z jej ciemnych, długich włosów spływała krew.

Grzegorz P. uciekł. Lekarze dokonali cudów, aby utrzymać nastolatkę przy życiu. Walczy o nie w dalszym ciągu. Sprawca tragedii wpadł w ręce policjantów na drugi dzień. Nie przyznał się, że to on, nie chciał składać wyjaśnień.

Grozi mu 12 lat więzienia. We wtorek lubelski sąd zdecydował, że następne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Tu autobus potrącił 64-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu

Rodzicu! Wozisz dziecko samochodem?

Posłuchaj eksperta i sprawdź czy dobrze dbasz o jego bezpieczeństwo!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.