Potworny wypadek dziewczynki

14-latka spod Lublina w bardzo ciężkim stanie! Potrącił ją bus i przejechał ford. Kierowca poszukiwany! [AKTUALIZACJA]

2022-12-16 22:45

14-latka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie, po tym jak w miejscowości Żabia Wola pod Lublinem potrącił ją bus, a później przejechał po niej ford. Dziewczynka wylądowała pod drugim autem, natomiast kierowca busa uciekł z miejsca wypadku i jest poszukiwany przez policję. Do zdarzenia doszło w piątek, 16 grudnia, na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Makabryczny wypadek pod Lublinem. 14-latkę potrącił bus i przejechał ford

Aktualizacja godz. 22.45

Policja w Lublinie apeluje do wszystkich osób, które były światkami potrącenia 14-latki w Żabiej Woli, by zgłaszały się pod numer telefonu 112 lub bezpośrednio do policjantów z KMP w Lublinie: 47 811 41 69, co można zrobić również anonimowo. Mundurowi proszą również o kontakt kierowców, którzy w piątek, 16 grudnia, w godzinach 6:50-7:30, podróżowali drogą powiatową 2277L, pomiędzy Lublinem a Żabią Wolą, i mieli wideorejestrator. 

Funkcjonariusze z Lublina zamieścili również zdjęcia poszukiwanego busa (jest w GALERII).

- Szukamy kierowcy tego busa. Zabezpieczyliśmy monitoring w pobliżu miejsca wypadku w Żabiej Woli, który zarejestrował przejeżdżającego ciemnego busa. Kierujący tym pojazdem dzisiaj rano na przejściu przy szkole potrącił 14-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Sprawcę wypadku poszukują lubelscy policjanci - czytamy na profilu facebookowym Policji Lubelskiej.

Wcześniej pisaliśmy:

Bus potrącił 14-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych, po czym przejechał po niej ford - to kulisy wypadku, do którego doszło w piątek, 16 grudnia, w godzinach porannych, w Żabiej Woli pod Lublinem. Jak wstępnie informuje policja, dziewczynka przechodziła przez pasy w pobliżu znajdującej się tam szkoły podstawowej, gdy doszło do uderzenia przez busa. Poszkodowana została odrzucona prosto pod nadjeżdżającego z przeciwka forda, który najechał na nią, w wyniku czego znalazła się ona pod pojazdem. - 14-latka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala - informuje młodsza aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kierowca busa poszukiwany przez policję

Jak dodaje, trwają poszukiwania kierowcy busa, który uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Na miejscu pozostała kierująca fordem - kobieta była trzeźwa.

- Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności tego groźnego zdarzenia - dodaje Skowrońska.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Przejechał przez przejście dla pieszych. Nie ustąpił matce z wózkiem.

Rodzicu! Wozisz dziecko samochodem?

Posłuchaj, czy na pewno robisz to bezpiecznie!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.