Uciekł z miejsca wypadku

Kierowca busa potrącił 14-latkę na przejściu tuż przy szkole. Policja zatrzymała 48-latka

2022-12-18 13:13

Lubelscy policjanci poinformowali, że zatrzymano 48-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o to, że potrącił 14-letnią dziewczynkę przy Szkole Podstawowej w Żabiej Woli (pow. lubelski). Tuż po wypadku kierowca busa uciekł z miejsca zdarzenia. Dziecko w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Do tego dramatycznego wypadku doszło w piątek (16 grudnia 2022) rano przy Szkole Podstawowej w Żabiej Woli (pow. lubelski). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 14-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

- Dziewczynka została najprawdopodobniej potrącona przez „busa”, a następnie w wyniku uderzenia wpadła pod jadącego z naprzeciwka forda. 14 latka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala - przekazuje nadkom. Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Kierowca czarnego busa uciekł z miejsca, od piątku trwały jego poszukiwania. Wczoraj wieczorem (sobota, 17 grudnia 2022) do tej sprawy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę z powiatu lubelskiego.

- Policjanci z KMP w Lublinie zabezpieczyli też samochód, którym się poruszał. Trwają czynności z zatrzymanym mężczyzną, do chwili obecnej nikt nie usłyszał zarzutów. Świadkowie zdarzenia lub osoby, które maja wiedzę na temat tego wypadku prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Lublinie - informuje nadkom. Andrzej Fijołek.

Festiwal Czekolady w Rzeszowie
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?