14-latek zaatakował kierownika pociągu! Podróżował na gapę

i

Autor: Shutterbug75 / Pixabay.com 14-latek zaatakował kierownika pociągu! Podróżował "na gapę"

SZOK

14-latek zaatakował kierownika pociągu! Podróżował "na gapę"

2023-03-08 20:39

Straż Ochrony Kolei poinformowała o szokującym wydarzeniu, do którego doszło w niedzielę (5 marca 2023) w pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia. Chodzi o pobicie pracownika drużyny konduktorskiej. Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Awanturnikiem okazał się nastolatek, który zaatakował pracownika, bo nie miał ważnego biletu na przejazd.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielę, 5 marca 2023. Dyżurny ruchu stacji Dęblin powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie o tym, że potrzebna jest interwencja patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który dodatkowo naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Dęblinie.

- Po przybyciu pociągu do stacji Dęblin, funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że 14-latek podczas kontroli biletów rzucił się na kierownika pociągu i uderzył go pięścią w twarz. Powodem jego agresji była jazda pociągiem bez biletu, dodatkowo nastolatek nie posiadał ważnej legitymacji szkolnej - przekazuje Komenda Główna Straży Ochrony Kolei.

Jak podaje SOK, agresywny nastolatek z Warszawy został przekazany funkcjonariuszom policji z Komisariatu w Dęblinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia miał 12 minut opóźnienia.

Dwóch policjantów w szpitalu. Szalony pościg w Lubuskiem
Sonda
Podróżujesz pociągami?