Żyrzyn: 22-latek ostrzelał wiaty przystankowe. W tle konflikt miłosny

i

Autor: KPP Puławy Żyrzyn: 22-latek ostrzelał wiaty przystankowe. W tle konflikt miłosny

22-latek pokłócił się z dziewczyną, dorwał broń i zaczął strzelać! Groza pod Puławami

2021-09-01 18:20

22-latek ma poważne problemy z prawem. Wszystko z powodu karygodnego zachowania, jakiego się dopuścił jakiś czas temu. Mężczyzna ostrzelał z broni osiem wiat przystankowych w gminie Żyrzyn (pow. puławski). Dlaczego to zrobił? Ustalenia mundurowych z Kurowa są zaskakujące. W tle jest konflikt miłosny.

W środę (1 września) podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Puławach przekazała PAP informacje o zniszczonych wiatach przystankowych w gminie Żyrzyn. W połowie sierpnia policjanci z komisariatu w Kurowie otrzymali zgłoszenie od mmiejscowych urzędników o akcie wandalizmu w miejscowościach: Żyrzyn, Strzyżowice, Kośmin, Borysów i Osiny. Nieznany wówczas sprawca zniszczył osiem przeszklonych wiat przystankowych. - Podczas oględzin miejsc zdarzenia policjanci stwierdzili, że wiaty najprawdopodobniej zostały uszkodzone w wyniku ostrzelania z broni pneumatycznej i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilka dni później kurowscy policjanci ustalili, że sprawcą może być 22-letni mieszkaniec gminy - powiedziała Rejn-Kozak.

W wyniku czynności procesowych funkcjonariusze zabezpieczyli u mężczyzny broń pneumatyczną. Usłyszał on zarzut uszkodzenia mienia i przyznał się do winy. Jak tłumaczył, zrobił to, bo chciał odreagować kłótnię z dziewczyną.

Straty zostały wycenione na 40 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym, uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Przez zawód miłosny wyskoczył z IV piętra, teraz walczy o każdy oddech