Aplikacje na telefon mogą zastąpić przewodnika

i

Autor: Marta Buczak, Radio ESKA Aplikacje na telefon mogą zastąpić przewodnika

Zwiedzaj Zamość z... komórką! Aplikacja oprowadzi po mieście

2015-12-31 9:49

Macie ochotę na spacer? W Zamościu możecie samodzielnie wybrać się na zwiedzanie miasta. Jak? To proste! Wystarczy telefon. 

Całą wiedzę, czyli przewodnik, mapę i informator będziecie mieli w komórce. Możecie skorzystać z aplikacji na smartfon albo tablet. Dzięki Arguido użytkownicy łatwo odnajdą punkty turystyczne, restauracje, puby, bankomaty, czy ciekawe w Zamościu miejsca.

- Turysta może sam pochodzić po Zamościu, może pobrać sobie na smartfon aplikację Arguido, która doprowadzi w każde jedno miejsce – mówi Jacek Bełz.

Dzięki aplikacji nie tylko można trafić w wybrane miejsce, ale także posłuchać jego historii. Ma też jedną funkcję, przydatną zwłaszcza w czasie międzyświątecznego urlopu. - Aplikacja dodatkowo pokaże co jest ciekawego w pobliżu i co jest dostępne w tym dniu – dodaje Bełz.

Posłuchaj co potrafią zamojskie aplikacje. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Spacer po Zamościu?

Na taki możecie się wybrać a kolejną z aplikacji. Jak opowiada Jacek Bełz jest to krótki spacer dookoła zabytków opowiadający historię Twierdzy Zamość, zabytków zamojskich oraz o wszystkim co w Zamościu jest najważniejsze.

Oprócz smartfona warto zabrać ze sobą słuchawki. Aplikacje mogą zastąpić przewodnika albo punkt informacji turystycznej. Może być szczególnie przydatna w Nowy Rok, ponieważ wtedy ze względu na świąteczny dzień w wielu miejscach drzwi będą zamknięte.