Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Zastraszyli właściciela bronią. Policja zatrzymała trzy osoby

i

Autor: KWP Lublin Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Zastraszyli właściciela bronią. Policja zatrzymała trzy osoby

Napad na jubilera

Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Zastraszyli właściciela bronią. Policja zatrzymała trzy osoby

2023-01-20 11:53

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o napad na jubilera. Sprawcy przy użyciu broni palnej zastraszyli właściciela i skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Policjanci zatrzymany 3 mężczyzn podejrzanych o napad na jubilera w Lublinie. 28 i 43-latek to mieszkańcy Łęcznej. Trzeci z nich, 49-latek jest mieszkańcem Lublina. Wszyscy byli już notowani. - Obaj mieszkańcy Łęcznej  m.in. za pobicie i włamanie, z kolei 49-latek za rozbój z niebezpiecznym narzędziem, wymuszenie, oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. 

Napad na jubilera w Lublinie

Do napadu na jubilera doszło 23 marca 2022 roku przy ul. Turkusowej w Lublinie. Trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do lokalu, w którym znajduje się jubiler, a następnie grożąc właścicielowi bronią skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych. - Prowadzone od tego czasu działania operacyjne pozwoliły na ustalenie zarówno sprawców jak i paserów. Kryminalni zaplanowali jednoczesne zatrzymanie wszystkich podejrzanych przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów z KWP w Lublinie. Podczas zatrzymania 49-latka policjanci ujawnili przy nim pistolet z ostrą amunicją - dodaje rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Sprawcom grozi 15 lat więzienia

Podejrzani zostali doprowadzeni z do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Tam zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiąca. Za napad na jubilera grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Policja pokazała nagranie