Będzie można również zajrzeć do wnętrza Titanica z Lego

i

Autor: mat. prasowe Będzie można również zajrzeć do wnętrza Titanica z Lego

Zobacz Titanica na największej w Polsce wystawie budowli z klocków Lego

2015-09-01 21:13

Prawie pół miliona klocków Lego użyto do budowy makiety statku Titanic w skali 1:25. Budowla ma 11 metrów długości i 3 metry wysokości. To tylko jeden z wielu eksponatów wystawy budowli z klocków Lego, którą zwiedzać będzie można od 10 września w Lublinie.

7 wyładowanych po brzegi klockami Lego ciężarówek przyjedzie do Lublina, aby na 1000 m2 powierzchni utworzyć budowle z kilku milionów takich klocków. Od 10 września do 27 października w Outlet Center Lublin przy ul. Mełgiewskiej 16D będzie można zobaczyć makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV, podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża. Będzie także replika Pałacu Kultury oraz wiele unikatowych budowli jak Opera w Sydney czy mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen oraz Super Star Destroyer. Zwiedzający będą mogli zobaczyć konstrukcję prezentującą lądowanie człowieka na księżycu oraz historyczny moment zburzenia muru berlińskiego. 

- Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę. Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów Lego niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji – tłumaczy Rafał Szymański, organizator wystawy.

To niejedyne eksponaty wystawy. Makieta pt. „Stan wojenny” to przeniesienie elementów charakterystycznych tego okresu do świata klocków Lego. Będą wszechobecne kolejki przed sklepami, charakterystyczne napisy na murach, sklep Pewex, bar mleczny i supersam. Na ulicach nie zabraknie maluchów, syren oraz dużych fiatów. Alternatywna wersja pokaże miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna. 

Makieta Stan wojenny

i

Autor: mat. prasowe Makieta "Stan wojenny"

W programie jest również interaktywna mapa Europy, instrumenty jak gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.