Czołg Leopard 2A5 w akcji

i

Autor: chor. Rafał Mniedło Czołg Leopard 2A5 w akcji

Fundacja Arma Civitatis z Lublina nagrała polskich komandosów w akcji

2015-08-31 18:06

Myśliwce, ciężki sprzęt oraz po zęby uzbrojeni elitarni żołnierze z polskich jednostek specjalnych - m.in. to zobaczymy w 5-odcinkowym serialu dokumentalnym nagranym przez lubelską fundację Arma Civitatis. Od 1 września będzie można oglądać pierwszy odcinek.

Serial poprzedzony krótkimi filmikami promocyjnymi powstał dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Kamery pokażą, jakie możliwości zyska nasza armia dzięki zrealizowaniu kilkunastu ściśle ze sobą powiązanych programów modernizacyjnych. 

Serial pokazuje modernizację na obecnym etapie, wyjaśnia zależności pomiędzy poszczególnymi programami pozyskania sprzętu oraz wskazuje, co i dlaczego zostanie wprowadzone w najbliższym czasie.

- Kamery były bardzo blisko i towarzyszyły żołnierzom w miejscach, które są niedostępne dla cywili. Co będzie można zobaczyć? Działania komandosów, nowy ciężki sprzęt, broń dalekiego zasięgu – to, co już jest i to, co wejdzie na uzbrojenie już niedługo - mówi reżyser Norbert Rudaś z fundacji Arma Civitatis z Lublina. 

Widzowie zobaczą również spektakularne, wykonane po raz pierwszy ujęcia, w tym sesję myśliwców F16 nagranych kilka kilometrów nad ziemią z otwartej rampy samolotu transportowego.

Serial będzie można śledzić na kanale Ministerstwa Obrony Narodowej w serwisie YouTube. 1 września zaplanowano emisję 1 odcinka serialu, który pokaże Jednostkę Wojskową Komandosów oraz 7. Eskadrę Działań Specjalnych w akcji. Kolejne materiały 3, 7, 9 i 11 września.