Znalazł na ziemi fortunę! 100 tys. zł leżało przy DK 19 w Lisowie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/frycyk01 Znalazł na ziemi fortunę! 100 tys. zł leżało przy DK 19 w Lisowie

Znalazł na ziemi fortunę! 100 tys. zł leżało przy DK 19 w Lisowie

2021-10-12 13:17

Takich odkryć można dokonywać codziennie! 35-letni mężczyzna znalazł na ziemi prawdziwą fortunę. 100 tysięcy złotych leżało przy drodze krajowej nr 19 w miejscowości Lisów pod Lubartowem. Mężczyzna zauważył saszetkę, podniósł ją i wprost oniemiał, gdy zorientował się, co zawiera. Doskonale wiedział, co powinien zrobić. Nie wahał się ani chwili.

Nikt nie mógł się spodziewać takiego znaleziska! 35-latek z gminy Puchaczów zauważył wczoraj saszetkę leżącą przy krajowej „19” i postanowił zatrzymać auto… Na poboczu drogi pod Lubartowem leżała prawdziwa fortuna! – Jadąc samochodem krajową dziewiętnastką przez miejscowość Lisów, nagle zauważył leżącą przy drodze saszetkę. Zatrzymał się i podniósł znalezisko. Kiedy zajrzał do środka, zobaczył sporą ilość gotówki, a także dokumenty – relacjonuje st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Zobacz też: Wakara, 10-letnia klacz, galopowała przez centrum Lublina! Ludzie byli w szoku

To nie przypadek, że tę historię opowiadają mundurowi. Nie ma jednak nic wspólnego z przestępstwem czy wykroczeniem – wręcz przeciwnie. 35-latek z powiatu łęczyńskiego wykazał się niezwykłą uczciwością. Od razu pojechał na policję i przekazał „zgubę” funkcjonariuszom. Gratulujemy uczciwości i wspaniałej postawy. Teoretycznie każdy powinien zrobić to samo, ale czy faktycznie tak by było…? Tym razem zgubiona fortuna szybko jednak wróciła do prawowitego właściciela.

Ekologiczny mural powstał w Bydgoszczy. Redukuje trujące substancje w powietrzu

– Jak się okazało, w znalezionej saszetce znajdowało się 100 tysięcy złotych. Dzięki znajdującym się tam dokumentom, policjanci bardzo szybko skontaktowali się z właścicielem zguby. Okazało się, że jest nim lokalny przedsiębiorca, który już rozpoczynał poszukiwania zagubionej gotówki – relacjonuje Stanicka.

Właściciel ogromnych pieniędzy szybko zgłosił się na komendę i zdążył jeszcze osobiście podziękować uczciwemu znalazcy. – Nie krył radości z odzyskania pieniędzy. Jak oznajmił, gotówka przeznaczona była na zapłaty dla jego pracowników – dodaje st. sierż. Jagoda Stanicka.

Sonda
Znalazłeś kiedyś coś cennego?