Zmarł ks. Marcin Kubiak. Przedwczesna śmierć wikariusza z Puław

2021-10-13 9:22
Zmarł ks. Marcin Kubiak. Przedwczesna śmierć wikariusza z Puław
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/kisistvan77 Zmarł ks. Marcin Kubiak. Przedwczesna śmierć wikariusza z Puław

Nie żyje ks. Marcin Kubiak, wikariusz z Puław. Młody kapłan zmarł w wieku zaledwie 36 lat. Wcześniej pracował w Lublinie i Łęcznej, a ostatnio w Puławach, w parafii pw. św. Józefa. Święcenia kapłańskie przyjął 11 lat temu. Ks. Marcin Kubiak zmarł w piątek, 8 października 2021 roku. Znamy szczegóły dotyczące pogrzebu kapłana.

Miał zaledwie 36 lat. W piątek, 8 października zmarł przedwcześnie ks. Marcin Kubiak. Był wikariuszem w parafii pw. św. Józefa w Puławach, a wcześniej pracował w Lublinie i Łęcznej. Był księdzem od 11 lat.

W dniu 8 października 2021 r. zmarł ks. Marcin Kubiak, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Puławach – informują przedstawiciele archidiecezji lubelskiej. Zmarły kapłan urodził się 1 września 1985 r., a święcenia prezbiteratu (kapłańskie) przyjął 29 maja 2010 r.

Zmarł ks. Marcin Kubiak. Przedwczesna śmierć wikariusza z Puław
Autor: Archidiecezja Lubelska Zmarł ks. Marcin Kubiak. Przedwczesna śmierć wikariusza z Puław
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Marzy mi się zmiana pokoleniowa w Episkopacie

Od 2017 roku pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Józefa w Puławach (Włostowice). Wcześniej był wikariuszem w Lublinie (parafia św. Mikołaja w latach 2015-2017) oraz Łęcznej (parafia św. Józefa w latach 2010-2015).

Nie znamy przyczyny śmierci 36-letniego kapłana i wikariusza z Puław. Lubelska Kuria Metropolitalna przekazała szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych zmarłego przedwcześnie duszpasterza.

– Msza św. żałobna zostanie odprawiona 13 października (środa) o godz. 13.00 w kościele pw. św. Józefa w Puławach (Włostowice). Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie 14 października (czwartek) o godz. 15.00 w parafii pw. św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca NMP w Rudzie Hucie – informują przedstawiciele archidiecezji lubelskiej.

Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE