„Złota Rączka” pomaga seniorom. GENIALNA INICJATYWA w Kraśniku [ZDJĘCIA]

2019-09-12 8:29 Mucha
„Złota Rączka” pomaga seniorom. GENIALNA INICJATYWA w Kraśniku
Autor: Mariusz Mucha

W Kraśniku na Lubelszczyźnie działa Złota Rączka! Przyjdzie, naprawi, a jeszcze porozmawia i dobre słowo powie… Wszystko dla seniorów, którzy bezpłatnie mogą liczyć na pomoc w prostych naprawach. Kasę daje miasto, a umiejętności Łukasz Król (43 l.): – Żadna praca mi nie straszna! – zapowiada.

Niby proste: zawiesić żyrandol, naprawić kran lub klamkę albo zamontować karnisz, wymienić żarówkę czy naoliwić drzwi. Tyle tylko, że dla starszych, często samotnych osób, to niewykonalne. W Kraśniku na pomysł wpadli włodarze miasta.

– Spojrzeliśmy na to z ich strony i zrozumieliśmy, że seniorzy oczekują takiej pomocy i nie chcą czuć się bezradni – mówi SE Wojciech Wilk, burmistrz miasta i jednocześnie pomysłodawca akcji.

 

 Łukasz Król, doświadczony „złotoręki” ruszył w miasto we wtorek. Pierwsze zlecenie: montaż wizjera w drzwiach wejściowych dostał od 85-letniej kraśniczanki.

– Można powiedzieć, że otworzyłem jej okno na świat – mówi z uśmiechem. Helena Sikora (74 l.) poprosiła o pomoc przy uszkodzonej spłuczce w ubikacji. Coś „jakby spadło”, nie działa!

– Sama sobie nie dam rady. A wezwać fachowca prywatnie?  Jak przyjdzie, to zażąda czapki pieniędzy – mówi zadowolona, bo Złota Rączka szybko namierzył usterkę.

– Dla mnie najważniejsze, że ludzie będą zadowoleni. A i pogadać można ciekawie, co bardzo lubię – mówi Król.

A pani Helena jest wniebowzięta.

Co masz zrobić kraśnicki seniorze +70?

W dni robocze od 9 do 12 zadzwoń pod numer  537-738-333 i poproś o pomoc.