Zgroza w Kocku. Zaatakował siekierą w Wielkanoc. Krwawy finał rąbania drewna

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/ozgadd Zgroza w Kocku. Zaatakował siekierą w Wielkanoc. Krwawy finał rąbania drewna

Zgroza w Kocku. Zaatakował siekierą w Wielkanoc. Krwawy finał rąbania drewna

2022-04-22 8:34

Podczas rąbania drewna zaatakował kuzyna… siekierą. Zgroza w Kocku na Lubelszczyźnie. Do krwawej awantury, która miała dramatyczny finał, doszło w Wielkanoc, w niedzielne popołudnie. Poszło o to, kto jest właścicielem drewna? Zamiast świątecznej zgody był krwawy atak. Sprawcy grozi dwuletnia odsiadka w więzieniu.

Wspólne podwórze, wspólne święta i… spór o drewno. Zgroza w Kocku (pow. lubartowski) na Lubelszczyźnie w wielkanocne popołudnie, około godz. 16.00. Szczęście w nieszczęściu – tak można opisać bratobójczą awanturę, walkę i atak siekierą, który – co nietrudno sobie wyobrazić – mógł skończyć się nieodwracalną tragedią.

54-latek wyszedł na wspólną posesję, gdzie zaczął rąbać na opał drewno, które miało nie należeć do niego. Do 54-latka podszedł w międzyczasie jego 38-letni kuzyn i zwrócił mu uwagę. Wywiązała się sprzeczka, w wyniku której 54-latek siekierą uderzył w głowę 38-latka – relacjonuje st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Zgroza w Kocku. Zaatakował siekierą w Wielkanoc. Krwawy finał rąbania drewna

i

Autor: KWP Lublin Zgroza w Kocku. Zaatakował siekierą w Wielkanoc. Krwawy finał rąbania drewna

Rodzinna sprzeczka miała krwawy i dramatyczny finał. Młodszy z mężczyzn został ranny i trafił do szpitala. Jego życiu – jak przekazuje policja – nic nie zagraża. 54-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Kocka. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Putin ściąga na Rosję hańbę i wielką biedę

W środę (20.04) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że następną Wielkanoc spędzi za kratami – bez siekier i awantur.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?