Zgroza na polowaniu. Kula myśliwego trafiła człowieka!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/mtorben Zgroza na polowaniu. Kula myśliwego trafiła człowieka!

Zgroza na polowaniu. Kula myśliwego trafiła człowieka!

2021-11-18 13:29

Kolejne dramatyczne zdarzenie na polowaniu w Lubelskiem. Kula wystrzelona przez myśliwego trafiła w człowieka. 64-letni uczestnik polowania w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zgroza! Okoliczności zdarzenia bada policja i prokuratura. Eugeniusz Sz. postrzelił innego myśliwego. Polowanie w lasach w gminie Rokitno miało dramatyczny finał.

Zgroza na polowaniu w lasach gminy Rokitno (pow. bialski) na Lubelszczyźnie. Myśliwy postrzelił innego myśliwego! Kula wystrzelona przez Eugeniusza Sz. trafiła jego kolegę. – Podczas trwającego polowania 56-latek oddał niekontrolowany strzał z broni myśliwskiej, raniąc innego uczestnika – informuje policja. 64-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okoliczności dramatycznego zdarzenia badają teraz śledczy. Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 13.00.

– Z ustaleń mundurowych wynikało, że podczas zgłoszonego polowania, jeden z jego uczestników, 56-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, oddał niekontrolowany strzał z broni myśliwskiej, czym spowodował uszkodzenie ciała będącego również na polowaniu 64-latka. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Super Raport 18.11 (Goście: Michał Kamiński - Wicemarszałek Senatu oraz prof. Anotoni Dudek - politolog, historyk UKSW) Sedno: Henryk Kowalczyk

64-latek został ciężko ranny. Eugeniusz Sz. został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli też jego broń. Może ponieść surowe konsekwencje tego, że omal nie pozbawił życia swojego kolegi. Grozi mu kilka lat więzienia, ale póki co… nie zastosowano wobec niego żadnych środków zapobiegawczych. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania obrażeń i uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara trzech lat więzienia.

Lubelskie: Myśliwy postrzelił człowiek. Znowu

Dramat, do jakiego doszło w lesie w gminie Rokitno na Lubelszczyźnie to nie odosobniony przypadek, bo do takich zdarzeń dochodzi co jakiś czas w całej Polsce. Rok temu w Kluczkowicach w Lubelskiem myśliwy, Dariusz Ch., zastrzelił 16-latka. Imanali, uczeń z Kazachstanu, zginął na miejscu. Jego zabójcy, byłemu policjantowi i myśliwemu, grozi dożywocie.

Sonda
Czy popierasz polowania na zwierzęta?