Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do współtworzenia przyszłorocznej Nocy Kultury. Swoje pomysły mogą zgłaszać stowarzyszenia, fundacje, organizacje, ale także niezrzeszeni nigdzie mieszkańcy Lublina – również ci niepełnoletni. Wspólnym tematem wszystkich projektów ma być „Miastoczułość”. To główne hasło Nocy Kultury 2020.
Polecany artykuł:
– Tym razem, wszystkim zainteresowanym włączeniem się w prace nad programem Nocy Kultury, rzucamy wyzwanie określone jednym słowem, miastoczułość – zachęca w rozmowie z Radiem ESKA Lublin Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury. – Mamy nadzieję, że pobudzi ono do patrzenia na Lublin z czułością, zarówno w jego wymiarze architektoniczno-urbanistycznym, jak i społeczno-kulturowym, do przejawów troski wobec mieszkańców, wobec natury i całego otoczenia. Zachęcamy do zgłaszania wydarzeń premierowych lub dedykowanych Nocy Kultury, uwzględniających jej charakter, stworzonych z myślą o prezentacji podczas tego wydarzenia.
Warsztaty Kultury przygotowują swoje własne, premierowe wydarzenia, ale to jak ostatecznie będzie wyglądała przyszłoroczna Noc Kultury – zależy także od mieszkańców, którzy zgłoszą swoje pomysły. Na propozycje organizatorzy czekają do 10 stycznia 2020 roku. Wystarczy uzupełnić formularz na stronie Nocy Kultury.
Swój pomysł trzeba zgłosić w jednej z kategorii. Wśród nich, pojawiła się nowość: mobilność.
– Ma to być sztuka, która będzie mobilna, czyli która będzie poruszać się ulicami albo chodnikami miasta – wyjaśnia Wawiórka-Kamieniecka. – Jaka to będzie sztuka? To pozostawiamy już do wyboru pomysłodawcom. Mogą to być sztuki wizualne, muzyka, teatr. Nie ukrywam, że czekam na takie rzeczy, których sama bym nie wymyśliła.
Pozostałe kategorie to: w siedzibie organizatora, eksperyment miejski, instalacje artystyczne, pokazy oraz muzyka unplugged.
Noc Kultury 2020 zaplanowano na noc z 6/7 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie noc kultury.pl