Zginął wśród płomieni tuż przed Wielkanocą. Horror pod Zamościem

i

Autor: KWP Lublin Zginął wśród płomieni tuż przed Wielkanocą. Horror pod Zamościem

Zginął wśród płomieni tuż przed Wielkanocą. Horror pod Zamościem

2022-04-15 13:59

Makabryczny finał pożaru w gminie Stary Zamość. Ogień strawił dosłownie wszystko, co stanęło mu na drodze. W pogorzelisku strażacy znaleźli ciało starszego mężczyzny. Niewykluczone, że do tragedii doszło przez… zwarcie w czajniku elektrycznym. Niewielka iskra doprowadziła do tej katastrofy? Okoliczności śmiertelnego pożaru bada policja i prokuratura.

Starszy mężczyzna zginął wśród płomieni tuż przed Wielkanocą. Wstrząsająca tragedia na Lubelszczyźnie, w gminie Stary Zamość. Pożar strawił murowany dom, a w pogorzelisku strażacy znaleźli ciało 85-latka.

Do tragedii doszło w Wielki Piątek (15.04), około godz. 6.00 rano.

Wydobywający się z budynku dym zauważył mieszkający obok krewny właściciela posesji, gdzie doszło do pożaru. Z uwagi na duże zadymienie sam nie był w stanie wejść do środka, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112 – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Służby ratunkowe ruszyły na miejsce. Strażacy robili wszystko, co możliwe, by podczas akcji ratowniczo-gaśniczej ujarzmić żywioł i ograniczyć straty, ale ogień zdążył się już mocno rozprzestrzenić. Strawił wnętrze murowanego budynku i jego wyposażenie. Nie oszczędził też mieszkającego tam starszego mężczyzny.

Express Biedrzyckiej 15.04 (kmdr por. Maksymilan Dura, prof. Antoni Dudek, Anna Maria Dyner) Sedno Sprawy: bp Jan Sobiło

W trakcie akcji w jednym ze spalonych pomieszczeń strażacy ujawnili ciało mężczyzny, 85-letniego mieszkańca posesji – potwierdza Krukowska-Bubiło.

W Wielki Piątek, kiedy doszło do tragedii, na miejscu pożaru przez wiele godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Śledczy będą teraz wyjaśniać okoliczności pożaru. Kluczowe będą ustalenia biegłego z zakresu pożarnictwa. Strażacy informują, że – według wstępnych danych – przyczyną katastrofy mogło być zwarcie w czajniku elektrycznym.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?