Zamość. Trójka dzieci pod opieką pijanych rodziców! Interweniowała policja

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Zamość. Trójka dzieci pod opieką pijanych rodziców! Interweniowała policja

Nieodpowiedzialni rodzice

Zamość. Trójka dzieci pod opieką pijanych rodziców! Interweniowała policja

2022-08-27 8:11

Takie historie mogą mieć fatalny finał. Trójka dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat z Zamościa (woj. lubelskie) była pod opieką pijanych rodziców. Sprawą zajęła się policja.

W czwartek (25 sierpnia) policjanci zostali zawiadomieni przez kurator sądową o nietrzeźwych rodzicach, którzy mieli opiekować się trójką nieletnich dzieci na jednym z zamojskich osiedli. - Zaniepokoiły ją odgłosy dobiegające z mieszkania i płacz dziecka - tłumaczy asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu. Mundurowi na miejscu potwierdzili, że w mieszkaniu z trójką dzieci - od trzech do siedmiu lat - są ich pijani rodzice, w wieku 34 i 37 lat. Badanie stanu ich trzeźwości wykazało, że oboje mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmach.

CZYTAJ TEŻ: Po pijaku szukał tortu dla córki! Kompletnie nieodpowiedzialni rodzice ze Śremu

Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Policjantka poinformowała, że dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej, a o sytuacji został powiadomiony zamojski sąd rodzinny. - Sąd przyjrzy się nieodpowiedzialnemu zachowaniu rodziców oraz sposobie sprawowania przez nich opieki nad małoletnimi - dodała.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osoby w przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki grozi do pięciu lat więzienia.