Najlepszą pomocą zwierzętom przed zimą będzie adopcja

i

Autor: Schronisko w Lublinie Najlepszą pomocą zwierzętom przed zimą będzie adopcja

Zamość: Rozgrzej zwierzaki przed zimą [AUDIO] Czego potrzeba?

2015-11-03 11:44

W tym schronisku nie potrzeba kołder, poduszek ani ciepłych koców. Ale placówka chętnie przyjmie słomę. Zamojskie przytulisko dla bezdomnych psów przygotowuje się do zimy.

Zwierzęta przyzwyczajają się do chłodów, więc boksów dla zwierząt nie trzeba dogrzewać. Budy docieplane będą jedynie w czasie dużych mrozów.

- Jeśli chodzi o materiał izolacyjny na zimę na zwierząt, jeszcze człowiekowi nie udało się wymyślić lepszego materiału niż naturalny materiał izolacyjny jakim jest słoma – mówi Piotr Łachno, szef zamojskiego schroniska. - Zwierzęta kochają słomę, są przeszczęśliwe kiedy ją się kładzie w budach.

Posłuchaj o przygotowaniach do zimy w zamojskim przytulisku. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Jeżeli ktoś chce przekazać choćby 10 belek słomy to zamojskie schronisko z chęcią taką pomoc przyjmie.

Zagubione kanapowce i psy wymagające leczenia znajdą schronienie w pomieszczeniach ogrzewanych. Najlepszą formą pomocy zwierzakowi przed zimą jest adopcja.  

Inne schroniska na Lubelszczyźnie również potrzebują wsparcia przed zimą. Od dziś do najbliższego czwartku trwa zbiórka karmy dla psów z Krzesimowa. Potrzebna jest karma sucha i mokra, zarówno dla dorosłych i szczeniąt, koce, ręczniki i wszystko co może dać psiakom ciepło. Dary można przynosić do budynku Uniwersytetu Przyrodniczego, przy Akademickiej 13, codziennie od godziny 10.00 do 15.00.  

KOCHANI!Od dziś ruszyła zbiórka dla naszych psiaków na Uniwersytecie Przyrodniczym w...Posted by Schronisko w Krzesimowie on 3 listopada 2015