W ZDK trwa wysyp warsztatów

i

Autor: Chris Wightman, CC BY 2.0, wikimedia.org W ZDK trwa wysyp warsztatów

Zamość: Jesienny wysyp warsztatów [ZAPISY] Filcowanie i kaligrafia dla dorosłych

2015-11-02 16:47

W Zamojskim Domu Kultury wysyp warsztatów. Mali i duzi mogą w kreatywny sposób spędzić popołudnia, a nawet odbyć podróż w czasie. 

Większość spotkań wymyśliła młodzież w ramach projektu Stacja Kreatywna Czwarta. Chętni uczą się między innymi projektowania plakatów czy artystyczne z filcowania na sucho. W tym tygodniu kompletuje się grupa na warsztaty kaligrafii.

- Tego typu warsztatów nie było z Zamościu – mówi Zofia Socha z zamojskiego domu kultury. - Mamy nadzieję, że chętni się znajdą. Już w tej chwili zapisało się kilkanaście osób, ale jeszcze przyjmujemy chętnych.

Posłuchaj kto może zapisać się na warsztaty. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Warsztaty prowadził będzie Daniel Lalek, który jest znawcą i miłośnikiem tego sposobu pisania. W czasie spotkań będzie można poznać historie pisma, tajniki pracy skrybów oraz poczuć na własnej skórze atmosferę średniowiecznego skryptorium. W czasie zajęć wymagana jest umiejętność opanowania oraz wielkiej cierpliwości.

Spotkania zajęciowe z ZDK są bezpłatne. Zapisy na warsztaty w Zamojskim Domu Kultury.

Na warsztaty kaligraficzne trzeba zgłaszać się mailowo, wysyłając zgłoszenie do ZDK na adres kaligrafiadaniel@gmail.com lub odwiedzając placówkę Domu Kultury przy Partyzantów 13 w Zamościu. Możliwe są również zapisy telefoniczne pod numerem 84 693 20 21.