Zamość. 56-latek kradł cukier! Robił to wciąż i wciąż, uzbierał 700 kg! Zbrodnia na nasze czasy

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/422737 Zamość. 56-latek kradł cukier! Robił to wciąż i wciąż, uzbierał 700 kg! Zbrodnia na nasze czasy

Woził i kradł

Zamość. 56-latek kradł cukier! Robił to wciąż i wciąż, uzbierał 700 kg! Zbrodnia na nasze czasy

2022-09-16 9:41

Cukier jest dziś coraz droższy i coraz cenniejszy. Wiedział o tym dobrze 56-latek, który cukier woził, a za każdym razem ubierał trochę ładunku… Koniec końców ukradł ponad 700 kilogramów cukru! Miał sprytny sposób na ukrycie swojego niecnego procederu, ale w końcu wpadł jak śliwka w słodki kompot. Cukrowemu złodziejowi grozi kara pięciu lat więzienia!

To jest zbrodnia na miarę naszych czasów. Cukier coraz droższy, pieniędzy coraz mniej, więc… 56-latek wpadł na szokujący pomysł. Codziennie woził tony cukru, więc niewielką część owych transportów postanowił uszczknąć dla siebie – raz, drugi, trzeci… Gdy wpadł, okazało się, że ukradł w sumie ponad 700 kilogramów cukru!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zgon 42-latka podczas interwencji policji w Radymnie

Współwłaścicielka firmy transportowej z powiatu zamojskiego (woj. lubelskie) zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak. Jej pracownicy wozili cukier z cukrowni do kontrahentów, ale nagle towaru zaczęło jakby ubywać… Sprawa trafiła na policję, a mundurowi odkryli, co działo się z cukrem. Podkradał go 56-latek i miał na to „sprytny” sposób.

Pracownik dokonywał kradzieży, fałszując wagę pojazdu podczas tarowania samochodu przed załadunkiem cukru. W schowku ciężarówki przewoził wypełnione wodą plastikowe beczki, zwiększając tym tarę samochodu. Tak załadowany samochód był ważony przed załadunkiem towaru. W momencie załadunku nieuczciwy pracownik wylewał wodę z beczek – opisuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kierowca zwiększał masę całego transportu, później opróżniał beczki, a w miejsce wagi wylanej wody „wchodziła” waga ładowanego cukru. Powstałą w ten sposób nadwyżkę ładunku odsypywał sobie do worków i zabierał ze sobą, nucąc być może pod nosem słowa popularnej piosenki: „słodkiego, miłego życia”.

56-letni mieszkaniec gminy Łabunie składował skradziony cukier na posesji w gminie Miączyn. Policjanci odnaleźli tam worki, a w nich ponad 700 kilogramów cukru!

Ze swojego postępowania 56-latek wytłumaczy się przed sądem – dodaje Krukowska-Bubiło. – Kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Sonda
Czy odczuwasz wzrost cen produktów spożywczych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE