Zamiast do Włoch przemycili ich na Podlasie. Pasażerowie na gapę wpadli w Koroszczynie

2020-12-20 17:08

Spodziewali się słonecznej i cieplutkiej Italii, przywitało ich mroźne i wilgotne powietrze zimowego Podlasia... Czworo migrantów z Afganistanu i Pakistanu, którzy w tajemnicy wsiedli w Serbii do naczepy TIR-a jadącego do Rosji, zatrzymały służby graniczne na terenie terminala w Koroszczynie pod Białą Podlaską. Byli mocno zdziwieni i zasmuceni, bo chcieli dostać się na południe Europy...

Humor im się poprawił, kiedy dowiedzieli się, że o mały włos nie wjechali na Białoruś... Pasażerów na gapę odkryła kierowniczka zmiany Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna. – Przejeżdżała wzdłuż kolejki ciężarówek, aby zweryfikować liczbę ciężarówek oczekujących na odprawę – opowiada Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Obok ciężarówki jadącej z Serbii, zobaczyła kilku wyraźnie czymś podekscytowanych kierowców. Okazało się, że z naczepy TIR-a wypełnionej środkami czystości dobiegają jakieś głosy.

Zobacz też: Kłoczew: Pani Grażyna URATOWAŁA CAŁĄ RODZINĘ! Żywioł zabrał im dom na święta [ZDJĘCIA]

Super Raport 18.12 ( Goście: Sławomir Neumann - PO, były wiceminister zdrowia oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk)

Należały do czwórki nielegalnych migrantów: dwóch mężczyzn i nastolatka z Afganistanu oraz nastoletniej Pakistanki. – Krajem docelowym ich wyprawy miały być Włochy, jednak, ku ich zaskoczeniu, znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią – dodaje Deruś.

Zobacz też: Puławy: Zginęli pod gruzami własnego domu. Wybuch zabił małżeństwo. NOWE FAKTY [ZDJĘCIA]

‭Dorośli ‬trafią do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, ‭ ‬zaś nastolatkowie zostaną umieszczeni w placówce opiekuńczo-wychowawczej. W‭ ‬tym‭ ‬roku jest to już szósty przypadek zatrzymania na terenie woj.‭ ‬lubelskiego nielegalnych migrantów, którzy ukryci w naczepie tira, ‬podróżując przez granicę wewnętrzną UE, trafiają do Polski.‭ ‬Wszyscy zatrzymani w rozmowie z funkcjonariuszami przyznawali, że chcieli dotrzeć do Francji,‭ ‬Włoch lub Wielkiej Brytanii.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!