Zakochani w futbolu Argentyńczycy zachwycają się Chełmem. O co chodzi?

2021-03-08 14:31

To niesamowite. Dziennikarze Diario Ole!, największego sportowego dziennika w Argentynie zachwycają się lubelskim Chełmem! A dokładnie muralem namalowanym na jednej ze szkół podstawowych, przedstawiającym Roberta Lewandowskiego. – Wspaniały mural Lewandowskiego na podstawówce w polskim mieście Chełmie – informują na swym koncie na Twitterze południowoamerykańscy żurnaliści.

Na trop chełmskiego śladu w dalekiej Argentynie wpadł Dziennik Wschodni. Diaro Ole!, wydawany w Buenos Aires dziennik sportowy jest największym i najbardziej opiniotwórczym medium sportowym w tym kraju.

– Piłka nożna to poza rugby najpopularniejszy sport w Argentynie. Po Ole! sięga zaś codziennie kilkaset tysięcy osób – opowiada Emilio, mieszkający w Lublinie Argentyńczyk. Stąd pojawienie się na koncie gazety na Twitterze mini fotoreportażu to wielka sprawa dla miasta. – Czy mamy do czynienia z najlepiej strzelającym (piłkarzem) na świecie? – zastanawiają się argentyńscy dziennikarze. Ich wpisy śledzą przeszło dwa miliony użytkowników.

Zobacz też: Dziadek ZABRAŁ z przedszkola obce DZIECKO! Dramatyczna akcja poszukiwawcza w Lubartowie

Super Raport 05.03 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - były premier oraz prof. Antoni Dudek - historyk), Sedno Sprawy: Janusz Korwin-Mikke

I nie mają wątpliwości: – Wspaniały mural Lewandowskiego na podstawówce w polskim mieście Chełmie. Mural ma 10 × 6 metrów i zdobi ścianę sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chełmie. Powstał we wrześniu 2020 roku z inicjatywy Urzędu Miasta. Nie dziwi więc ich reakcja. – Dziękujemy! – przekazali w komentarzu.