Z placu pod Bramą Krakowską zrobili postój taksówek. W internecie zawrzało [AUDIO]

2018-11-21 18:58
Na nowych płytach już widać ślady opon
Autor: Radio ESKA Na nowych płytach już widać ślady opon

Z placu pod Bramą Krakowską zrobili sobie parking – zdjęcie nawet dziesięciu taksówek jednocześnie oczekujących na klientów na Placu Łokietka oburzyło internautów. To teraz codzienność wieczorami, zwłaszcza w weekendy.

– Samochody parkują i wyjeżdżają przez przejście dla pieszych, co jest niebezpieczne – czytamy na fanpejdżu LubLublin.

– Będziemy monitorować to miejsce – mówi Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej. – Nie stwierdziliśmy, że jest tam regularny parking. Taksówki podjeżdżają na chwilę żeby wysadzić lub odebrać pasażerów – dodaje.

Sprawdziliśmy, czy jest to zgodne z przepisami.

– Stoi tam znak „zakaz zatrzymywania”, więc nie powinno ich tam być – mówi Krzysztof Lipka z Pieszego Lublina. Członkowie organizacji, która lobbuje za pozytywnymi zmianami w mieście na korzyść pieszych i komunikacji zbiorowej, dodają, że rozumieją taksówkarzy.

>>> Nowe uprawnienia dla kierowców z kat. B! Za chwilę zmiana w przepisach [AUDIO]

Problematyczny buspas

Przed przebudową Placu Łokietka, wieczorami i w nocy, dawny buspas zamieniał się w legalny postój kilkudziesięciu taksówek. Teraz nie mają się gdzie podziać.

– Czy to jednak usprawiedliwia łamanie przepisów? Może należałoby zwrócić się do Urzędu Miasta o wyznaczenie tam dodatkowej zatoki dla taksówek? – pyta Lipka.

>>> Lublin: Uciekając przed policją, wsiadła do... nieoznakowanego radiowozu


>>> Kiedyś „Ulice Miasta”, dziś winiarnia. Tak zmieniała się kamienica obok Bramy [ZDJĘCIA]


Nowa nawierzchnia z kamiennych płyt już nosi ślady opon i oleju. Jak zaznaczają działacze Pieszego Lublina – kwestią czasu jest ich uszkodzenie z racji niedostosowania do ruchu samochodowego.

Lubelski ratusz ma jednak problem, bo obowiązuje 5-letni okres trwałości projektu. Ewentualne rozwiązania muszą być ograniczone do innego odcinka ul. Lubartowskiej lub zmian jedynie w organizacji ruchu.

>>> Nowa S17 coraz bliżej. Zobaczcie postępy na trasie Lublin-Warszawa [GALERIA]


Posłuchajcie, co o tym problemie na antenie Radia ESKA mówił Krzysztof Lipka z Pieszego Lublina oraz Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej.

 
>>> Adoptuj, nie kupuj! Psy czekają na nowy dom [AUDIO, WIDEO]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE