Wypadek autobusu w Terespolu. Są zarzuty dlakierowcy

i

Autor: KMP Biała Podlaska

Poważne zarzuty

Wypadek autobusu w Terespolu! W środku 49 pasażerów. "Katastrofa w ruchu lądowym"

2023-07-07 19:30

Są poważne zarzuty dla kierowcy autokaru, który wpadł do rowu i przewrócił się pod Terespolem. 30-letni mężczyzna odpowie decyzją prokuratury za nieumyślne spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku na szczęście nikt nie zginął, spośród 49 pasażerów 11 trafiło do szpitali.

Zarzuty dla kierowcy autobusu z Brześcia do Warszawy. Neoplan przewrócił się do rowu w Terespolu, w pojeździe 49 pasażerów

Jechałem szybko, bo spieszący się pasażerowie o to prosili - tak według policjantów tłumaczył się 30-letni Białorusin, który kierował feralnym Neoplanem jadącym z Brześcia do Warszawy. Niestety, autobus wpadł do rowu i przewrócił się. Do wypadku autokaru doszło w minioną środę przed godziną 6 rano w Terespol, na drodze serwisowej biegnącej przy krajowej drodze nr 2. "Na łuku drogi autokar zjechał na przeciwległy pas ruchu i do przydrożnego rowu. Po tym przewrócił się" – powiedziała kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wypadek białoruskiego autokaru. Nikt nie zginął, są ranni

"Sześcioro pasażerów doznało obrażeń ciała powyżej siedmiu dni, kolejna trójka doznała ogólnych potłuczeń" - dodała. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca autobusu jest trzeźwy. Najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jak powiadomiła prokuratura, 30-letni Białorusin usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przy 9/10 idź do szefa po podwyżkę!

Pytanie 1 z 10
Kto wygrał Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Milczenie owiec"?
Wypadek polskiego autokaru w Niemczech! Kilkadziesiąt osób rannych